Banner Top

AZS Częstochowa znów zagra w Pluslidze?! Są prowadzone rozmowy!

Działacze Tauron AZS-u Częstochowa prowadzą rozmowy dotyczące wykupu miejsca w PlusLidze. To pozwoli uratować zasłużony klub, którego wspieraniem zainteresowanych jest kilku sponsorów. Stawiają jeden warunek: AZS musi grać w elicie.

Biorąc pod uwagę to, co w ostatnich tygodniach działo się w Tauron AZS-ie Częstochowa, doniesienia o przyszłości klubu brzmią niczym science-fiction.

To jednak prawda. Jak udało się ustalić serwisowi WP Sportowe Fakty, osoby związane z sześciokrotnym mistrzem Polski są zainteresowane wykupem miejsca w PlusLidze od jednego z klubów, które w zeszłym sezonie występowały w elicie. Rozmowy prowadzone są od niedawna, ale są duże szanse na to, że obie strony osiągną porozumienie. Wszystko wskazuje na to, że tylko wykup miejsca w PlusLidze może uratować zasłużony dla polskiej siatkówki klub, który wychował wielu reprezentantów Polski. Z informacji serwisu WP Sportowe Fakty wynika, że zarząd klubu negocjuje ze spółką paliwową warunki sponsoringu AZS-u. Firma ta może zająć drugie miejsce przeznaczone dla sponsora w nazwie drużyny. Kwota, jaką AZS może uzyskać od nowych sponsorów może wynieść nawet kilka milionów złotych.

Wokół klubu pojawiło się kilka nowych osób, które chcą zrobić wszystko, by AZS wrócił do elity. W AZS-ie pojawił się m.in. były rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa, Radosław Baran, który stał za rozwojem marketingu i promocji w klubie. Dla fanów AZS-u pojawiło się światełko w tunelu, ale wszystko zależy od rozmów dotyczących wykupienia miejsca w PlusLidze.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, źródło: (WP SportoweFakty), foto: Natalia Grabarczyk

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px