Banner Top

Włókniarz ma trzech nowych wychowanków

W piątkowe przedpołudnie na częstochowskiej SGP Arenie odbył się ostatni w tym roku egzamin na certyfikat żużlowy. Do walki o certyfikaty pod okiem Marka Cieślaka stanęła szóstka adeptów - w tym trzech z miejscowego Włókniarza.

Stawkę uzupełnił duet z Rzeszowa i rodzynek z Gdańska.

  • Kategoria: cz.Sport

Częstochowski tor jednym z najmniejszą liczbą mijanek w PGEE 2019

Sezon PGE Ekstraligi dobiegł końca, więc nadszedł czas podsumowań. Na GuruStats nie może zabraknąć zestawienia popularnych mijanek. Już po raz trzeci przeanalizowałem dokładnie 64 mecze ligowe, zliczając wszystkie wyprzedzenia, jakie wydarzyły się na ekstraligowych torach po rozegraniu pierwszego łuku.

Czas na Częstochowę.

  • Kategoria: cz.Sport

AZS 2020 tuż przed inauguracją spotkał się z dziennikarzami

Na 5 dni przed inauguracyjnym meczem II ligi – Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa zorganizował przedsezonową konferencję prasową, która w miniony wtorek odbyła się w Hali Sportowej „Częstochowa”.

Podczas spotkania z mediami poinformowano o przedłużeniu umów sponsorskich z firmami Eco-Team oraz Stolzle, a także powiedziano o planach klubu na najbliższą kampanię.

  • Kategoria: cz.Sport

Częstochowa ma swoją młodą i utalentowaną golfistkę

Matylda Krawczyńska od 2018 roku jest w polskiej narodowej kadrze golfowej. W rozegranych w sierpniu na Słowacji międzynarodowych zawodach osiągnęła wynik najlepszy wśród Polek. Z 13-letnią sportsmenką w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent miasta.

Podczas turnieju Slovak International Junior Amateur Championship 2019 w ośmioosobowej, mieszanej kadrze narodowej znalazły się cztery zawodniczki – Matylda okazała się wśród nich najlepsza.

  • Kategoria: cz.Sport

Gruchalski myśli o startach w 1. lidze. Ósemka go nie interesuje

Kończący się sezon jest ostatnim w gronie młodzieżowców dla Michała Gruchalskiego. Żużlowiec lada moment będzie musiał usiąść i przeanalizować dość mocno, jaki obrać kierunek dla swojej sportowej kariery.

Gruchalski małymi krokami przebijał się do ligowego składu Włókniarza, lecz łatwo mu nie było.

  • Kategoria: cz.Sport

Piłkarski weekend (6): Dziewięć bramek w obu meczach Skry

Kolejne mecze dwóch drużyn Skry za nami. W weekend grała zarówno męska drużyna jak i przedstawicielki sekcji żeńskiej. W obu spotkaniach padło aż dziewięć bramek, lecz w zdecydowanie lepszych humorach byli panowie.

Wygrali oni swój mecz.

  • Kategoria: cz.Sport

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px