Po|RAJ| zaprasza!

Sezon żeglarski 2014 został uroczyście otwarty 1 maja przez gospodarza i wójta gminy Poraj – Łukasza Stachery.

Promocja turystyczna na terenie gminy to priorytetowe zadanie Stowarzyszenia Żeglarzy MARINA PORAJ, które powstało w tym roku i w zakresie swoich obowiązków ma także zarządzanie ośrodkiem oraz szkolenie dzieci i młodzieży przy współpracy z klubami ZEFIR DRAKKAR, Jacht Klub KOLEJARZ i TAWERNA SPINAKER.

Ostatni z wymienionych współuczestniczy w organizowaniu regat oraz dostarcza miłośnikom żagli potężnej dawki muzyki szantowej. Twórcą i wykonawcą ballad i pieśni żeglarskich jest również Jarek "KRAKEN" Jura, organizator imprez kulturalnych oraz sportowych na terenie ośrodka.

Warto nadmienić, że Zalew w Poraju oraz jego najbliższe otoczenie jest miejscem unikalnym. To jedyny zbiornik w pobliżu Częstochowy, gdzie można uprawiać sporty wodne. Dla miłośników aktywnego wypoczynku istnieje również szlak rowerowy.

Sercem porajskiej rozrywki i miejscem spotkań towarzyskich jest Tawerna na terenie ośrodka. Można spotkać tutaj ludzi związanych z żeglugą, prawdziwych wilków morskich, którzy opłynęli nie jeden przylądek na całym świecie.

O imprezach organizowanych na terenie ośrodka będziemy informować na bieżąco, jednak już teraz mamy zaszczyt zaprosić na prezentację fotografii Zbyszka Górawskiego 10 maja 2014 w Tawernie Spinaker.

Kontakt do organizatora:
Jarek "Kraken" Jura
tel.: 784 553 399
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

{gallery}poraj-2014-id-11866{/gallery}

cz.info.pl; foto: Zbyszek Górawski