Banner Top

Zabawa w czekanie na zabawę

„Zabawa w czekanie na zabawę” to spektakl dyplomowy Tomasza Rybarczyka zrobiony i spreparowany przez Edwarda Gramonta a zaprezentowany po raz pierwszy podczas Przeglądu Form Teatralnych Wojska Polskiego w Przemyślu, gdzie Teatr TAQ wystąpił jako teatr z garnizonu w Sulechowie pod nazwą „2 S-1”.

Pomysł na scenariusz sztuki „Zabawa w czekanie na zabawę”, Edward Gramont zaczerpnął ze zderzenia dwóch nurtów myślowych: motywu czekania, zaczerpnięty z „Czekania na Godota” Samuela Becketta i motywu zabawy z „Zabawy” Sławomira Mrożka.

Do tych nurtów został efektownie dodany pikantny sznyt gangsterski rodem z wszechobecnych amerykańskich filmów i tak powstała potrawa z lekko odjechanym teatrem, bądź też niezdarna etiuda filmowa w stylu czarnej komedii bez happy endu. Fabuła spektaklu oscyluje wobec zabawy, którą zapewniają gangsterzy, klientom, którzy przypadkiem lub nie przypadkiem padają ich łupem.

Akcja, która coraz bardziej się zagęszcza w absurdalnych pomysłach i sytuacjach na scenie, prowadzi do tragicznego finału. Całość utrzymana jest w lekkim klimacie czarnej komedii. Spektakl firmowany przez Teatr TERMINUS A QUO.

czwartek 11 lipca - godz. 20.00
Scena między Ratuszem i Odwachem

cz.info.pl; źródło: aleje.czestochowa; foto: Jerzy Malicki

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px