Banner Top

Spotkanie autorskie z Sylwią Górą

W niedzielę 22 maja, o godz. 17.30 na swoje spotkanie autorskie zaprasza także Sylwia Góra – związana zawodowo z Biblioteką Publiczną w Częstochowie, także współorganizatorka Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!, autorka licznych tekstów zarówno w dawnym, bezpłatnym miesięczniku kulturalnym „CGK”, jak i na obecnym, miejskim portalu o tej samej nazwie.

To także kulturoznawczyni, literaturoznawczyni, doktorka nauk humanistycznych, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, stała współpracowniczka Kultury Liberalnej, miłośniczka literatury pisanej przez kobiety oraz życiorysów zapomnianych artystek.

Reporterka i pisarka Angelika Kuźniak o książce częstochowianki napisała m.in.: Sylwia Góra oddała głos kobietom, które w pewnym momencie swojego życia stały się niewidzialne. Wysłuchała kilkudziesięciu historii osób z całej Polski, które znalazły się w bezdomności ulicznej, korzystały z noclegowni, mieszkały w schroniskach, mieszkaniach chronionych czy treningowych, a także były uczestniczkami programów pomocowych. Opowiadają o przeszłości, która zaprowadziła je do tych miejsc, o trudnej teraźniejszości i marzeniach związanych z przyszłością.

Autorka porusza problemy często pomijane w debacie o bezdomności, takie jak menstruacja i ciąża na ulicy czy przebywanie na niej z dziećmi. (…) Sylwia Góra potrafi słuchać. W nieuważnym świecie proponuje uważność. Nie tylko ocala ludzkie historie, ale też uczy, jak nie osądzać. To mądra, ważna książka, która otwiera oczy.

Spotkanie odbędzie się w Wegańskiej Pracowni Cukierniczej „Szypułka” przy ul. Śląskiej 3/5, w ramach organizowanego tam cyklu literackiego pod hasłem „Szy-półka”. Rozmowę poprowadzą Emilia Dudziec i Antoni Liszewski. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba zarezerwować miejsce (tel. 607 949 559).

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM/„Szypułka”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px