Banner Top

Nieśmiertelni. Bob Dylan

Jest z nami miłość? Jeśli z dylan.pl, to na pewno. Jedyny polski zespół wykonujący utwory noblisty w przekładach Filipa Łobodzińskiego. Łącznie ponad 50 strun na scenie, do tego perkusja i harmonijka.

Najsłynniejsze piosenki Bob Dylana – i te mało znane. Wszystkie wybitne. We własnych, często nieoczywistych aranżacjach grupy, którą tworzą muzycy znani z Elektrycznych Gitar, Zespołu Reprezentacyjnego i zespołu Urszuli. Zespół ceniony przez Muńka Staszczyka, Pablopavo i Tadeusza Woźniaka, którzy gościnnie zaśpiewali na ich debiutanckiej płycie.

Boba Dylana po polsku śpiewano wielokrotnie. Mieli bądź mają go w swoim repertuarze Maryla Rodowicz, Martyna Jakubowicz, Piotr Pastor, Tomek Lipiński. Ale nikt dotąd nie przypuścił na to niezwykłe terytorium ataku zmasowanego. Ataku, który pokazałby polskim słuchaczom Boba Dylana jako twórcę nieustannie aktywnego przez ponad pół wieku; twórcę o wielu obliczach, odsłonach i nastrojach; twórcę osobnego, niepodobnego do innych, stawiającego słuchaczom wyzwania i idącego zawsze własną drogą.

Dylan.pl – założona 27 grudnia 2014 roku polska grupa muzyczna grająca utwory Boba Dylana we własnych aranżacjach (unplugged). Podstawę polskich wersji stanowią przekłady piosenek laureata Literackiej Nagrody Nobla 2016, dokonane przez Filipa Łobodzińskiego. W 2017 roku ukazała się płyta „Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru”.

Skład grupy:
- Filip Łobodziński – vocal, chórki, gitary;
- Jacek Wąsowski – gitary;
- Marek Wojtczak – kontrabas, gitara basowa, pianino;
- Krzysztof Poliński – perkusja, instrumenty perkusyjne;
- Tomek Hernik – akordeon, puzony sopranowy i tenorowy, harmonia elektryczna.

środa 12 lutego - godz. 19.00
Klub Muzyczny Stacherczak, al. Kościuszki 1
Bilety w cenie 50 zł (w dniu koncertu 60 zł), do nabycie w kasie kina OKF Iluzja oraz w Klubie Muzycznym Stacherczak.

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px