Banner Top

Magnifiko! – Krystyna Onysyk i Anna Przewłocka

W czwartek 5 grudnia Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprezentuje nową wystawę – zatytułowaną „Magnifiko!” Tym razem na ekspozycję złożą się prace dwóch artystek – Krystyny Onysyk oraz Anny Przewłockiej. Tytuł wystawy nawiązuje do dawnego, ironicznego określenia na żonę – magnifika.

Krystyna Onysyk
Ukończyła Studium Sztuki Sakralnej w Wyższym Instytucie Teologicznym im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie – z tytułem artysty sztuki sakralnej. Od 1999 roku należy do Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza oraz Klubu „Koloryt” przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie.

Uprawia malarstwo olejne, jednak równie chętnie sięga po pastel, temperę i akryl. Główną tematyką jej obrazów są pejzaże oraz motywy sakralne. Do 2018 roku wzięła udział w ponad 70 wystawach, a w tym 3 wystawch indywidualnych.

Anna Przewłocka
Jest absolwentką PLSP w Kielcach, które ukończyła w 1962 roku ze specjalnością tkactwa. W latach 1999-2015 była członkiem częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy Gracza, w 2010 roku podjęła studia na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

W 2014 roku uzyskała tytuł licencjata w pracowni prof. Włodzimierza Kuleja, a w 2015 roku dyplom magisterski na Wydziale Sztuki AJD w pracowni prof. W. Karankiewicza i ad. Bartosza Frączka. Od 2017 roku należy do częstochowskiego oddziału ZPAP.

czwartek, 5 grudnia - Magnifiko! – Krystyna Onysyk i Anna Przewłocka - godz. 17.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Częstochowa
Wstęp wolny

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px