Banner Top

Magdalena Kmiecik. Bezwymiar osobisty

Magdalena Kmiecik - artystka sztuk wizualnych, jej głównymi dziedzinami wypowiedzi artystycznych są: malarstwo, fotografia i performance oraz architektura wnętrz i florystyka.

W 2015 r. uzyskała dyplom z  Malarstwa  na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie. Ukończyła także studia na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej w dziedzinie obróbki plastycznej metali. Jest członkiem Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza i Jurajskiego Fotoklubu.

Należy do Grupy Twórców Złota Linia i Międzynarodowej Grupy Artystycznej Atina. Uczestnczy w działaniach Stowarzyszenia Polsko-Włoskiego Due Terre. Bierze udział w zbiorowych i indywidualnych wystawach malarstwa, fotografii,  uczestniczy w plenerach malarskich i fotograficznych oraz  otwartych akcjach społecznych promujących sztukę.

Tworzy inspirując się zmiennością zjawisk natury i zdarzeń zachodzących we współczesnym świecie. W prezentacjach performance art., m.in. „Nie terroryzmowi” (2016) i „Nie! Podległa” (2018),  podejmuje tematy zagrożeń i największych plag cywilizacyjnych - przemocy, arogancji , brutalności i agresji w społeczeństwach. W wyniku działań  w przestrzeni publicznej powstały też cykle malarstwa akcji. Wypowiada się także przeciw zagrożeniom ekologicznym. Jej prace znalazły się na wystawie „Stop! Smog!” w Europarlamencie
w Brukseli, w 2019 r.

Tytuł wystawy artystka zaczerpnęła z poezji Jerzego Olka, przedkładając cytaty z jego wiersza jako wykładnię założeń wystawy.

Jerzy Olek
Bezwymiernie

Idę w umowność
ku niepojętemu (…)
      poddając się przepastnej sztuce (…)
sztuce naznaczonej   brakiem perspektyw
a mimo to zaborczej
zniewalającej bezinteresownością
o niepoliczalnych możliwościach
pogłębianych nieokiełznanie
sztuce bezmiernej
niepohamowanej we wciąganiu
w obszar względnego (…)
zapraszającej
w miejsca nieobjawione
acz spełniające się
- bez czasu i przestrzeni (…)
w miejsca zderzone
z ludzką potrzebą obecności
zdanej na zatracenie
bezwymiernie osobiste

Magdalena Kmiecik
Bezwymiar osobisty
malarstwo
7/01 – 9/02/2020
Galeria ZWIASTUN, Miejska Galeria Sztuki, al. Najświętszej Maryi Panny 64
wernisaż 9/01/2020, godz. 18.00

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px