Banner Top

Literacki Piątek: Córeczki. Adrian Bednarek

21 lutego, podczas Literackiego Piątku w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”, spotkamy się z częstochowianine Adrianem Bednarkiem, aby porozmawiać o jego najnowszej powieści Córeczki - rozgrywającej się w Częstochowie.

Najnowsza książka Adriana Bednarka, wydana przez wydawnictwo Novae Res pod koniec 2019 roku, mieści się w gatunku thrillera. Akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście autora, czyli w Częstochowie. Powieść opowiada historię dwóch kobiet, które łączy tajemnicza sprawa mordercy zwanego Strachem na Wróble. I choć morderca podejmuje z nimi brutalną grę, to każda z kobiet prowadzi własną rozgrywkę.

Wspólna tajemnica jednoczy bardziej niż więzy krwi. Ewa jest niedoszłą policjantką, która prowadzi butik w centrum Częstochowy. Pola zrezygnowała ze studiów medycznych i ledwie wiąże koniec z końcem, udzielając lekcji pole dance. Dzieli je prawie wszystko: wiek, osobowość, plany na przyszłość. Łączy zamaskowany morderca zwany Strachem na Wróble, który w odstępie dziesięciu lat sprowadził koszmar na ich rodziny. Kiedy Ewa przypadkiem wpada na trop prowadzący do Stracha, nie waha się prosić Poli o pomoc. Wspólnie postanawiają odnaleźć bezwzględnego psychopatę, którego tożsamość pozostaje zagadką od ponad dwudziestu lat. Rozpoczyna się drobiazgowe i pełne zwrotów akcji śledztwo, które zmieni niejedno ludzkie życie. A to dopiero począte... — czytamy w opisie wydawniczym.

Adrian Bednarek — urodzony w 1984 roku w Częstochowie, zapalony fan sportu żużlowego, uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenionej przez czytelników serii thrillerów (Pamiętnik Diabła, Proces Diabła, Spowiedź Diabła, Wyrok Diabła) o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa oraz powieści Skazany na zło i Pasażer na gapę. Pod koniec 2019 roku opublikował powieść zatytułowaną Córeczki. Pisanie uważa za swój największy nałóg.

Spotkaniu towarzyszy Wymiana Książki - od godz. 15.00 do godz. 20.00. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

piątek 21 lutego - godz. 19.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

cz.info.pl; źródło i foto: OPK „Gaude Mater”

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px