Banner Top

Fotografia subiektywna

Zdjęcia, które zaprezentujemy na wystawie są zbiorem fotografii z kilkunastu lat, prezentują część ekspozycji na którą składa się 40 obrazów. Wystawiamy swoje fotografie jako grupa B1 ponieważ nasze prace mają wspólny łącznik a jest nim subiektywne widzenie rzeczywistości.

Dzięki temu, że jest nas dwóch widzowi dajemy  możliwość  poznania dwóch odrębnych światów, innego widzenia a przy tym zmuszenia do refleksji i zastanowienia się gdzie nasze drogi się łączą. Każda ekspozycja jest przemyślana tak aby stanowiła całość nie inaczej jest i tym razem...

Piotr Komosiński, Krzysztof Gałążka

Grupa B1 to dwóch ciechociński fotografów Piotr Komosiński oraz Krzysztof Gałązka. Artyści w swojej sztuce starają się oddać subiektywne widzenie rzeczywistości, nie skupiają się na „zwykłym" odzwierciedlaniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i  wykorzystaniu go do stworzenia własnego indywidualnego. Poprzez swoje prace  przedstawiają obrazy nierzeczywiste nie będące wycinkiem rzeczywistości a raczej obrazy, które przez swoje zaistnienie i kontakt z widzem zmuszą go do głębszej analizy obrazu a nie tylko wchłonięcia znanych już mu widoków…

Piotr Komosiński rocznik  76` absolwent studium fotograficznego, które skończył z wyróżnieniem. Fotograf z wykształcenia, muzyk z zamiłowania. Swoją przygodę z fotografią kontynuuje od ponad 20 lat. Główne jego obszary to fotografia konceptualna i eksperymentalna. Porusza się w estetyce czarno białej, jego zdjęcia zazwyczaj tworzą cykle, które są konkretnym przekazem.

Krzysztof Gałązka rocznik 84` absolwent Akademii Fotografii w Warszawie, fotografią zajmuje się 15 lat, porusza się głównie w estetyce czarno białej ale nie obcy mu kolor. W swojej fotografii ukazuje zaprojektowaną przestrzeń, bardzo istotny jest w niej detal, który sugeruje istnienie czasu. Fotografie te mają charakter osobisty ale niejednokrotnie też osiągają uniwersalny przekaz.

Wernisaż - poniedziałek 29 kwietnia - godz. 18.00
Galeria ZWIASTUN, Miejska Galeria Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 64
Ekspozycja: 29/04 - 23/05/ 2019

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px