Banner Top

Dzień Wolnej Sztuki 2019

Można odbierać sztukę na wiele sposobów. Biernie lub aktywnie. Czysto wrażeniowo, bez większego zaangażowania, pobieżnie albo inaczej – intencjonalnie i świadomie.

Prawdą jest, że z obejrzanych wystaw zostają w nas najczęściej ogólne wrażenia. Tylko czasami na dłużej utrwalamy w pamięci pojedyncze prace, które w jakiś szczególny sposób nas zachwyciły i zaintrygowały. Czy chcemy wiedzieć więcej? Pogłębić wiedzę o danym autorze, nurcie artystycznym, temacie, technice, czy kompozycji dzieła? Zainteresować się sztuką, ale się nią nie zmęczyć?

Przystań więc na kilka minut przed dziełem i zobacz coś, czego wcześniej nie dostrzegłeś. Warto! Sztuka przemawia do wyobraźni, skłania do refleksji. Muzeum Częstochowskie zachęca do spojrzenia na obrazy, rzeźby i grafiki w tempie „slow”. Po raz drugi organizuje w swojej Galerii „Dzień Wolnej Sztuki”.

Podczas godzinnego wydarzenia Muzeum Częstochowskie zaprasza uczestników do powolnego oglądania 5 obiektów z kolekcji Muzeum, a następnie zachęca do krótkiej dyskusji. W tym roku tematem przewodnim jest „Miłość”. Wybrano prace Eugeniusza Zaka, Tymona Niesiołowskiego, Antoniego Madeyskiego, Józefa Mehoffera i Mariana Michalika.

Projekt koordynują: Katarzyna Sucharkiewicz, Agnieszka Miry, Dział Sztuki Muzeum Częstochowskiego.

sobota 27 kwietnia - godz. 12.00
Galeria Dobrej Sztuki, Aleja Najświętszej Maryi Panny 47, Częstochowa

cz.info.pl; źródło: Muzeum Częstochowskie

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px