Banner Top

Dzień dobry panie Gauguin. Grzegorz Bednarski

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie we współpracy z Galerią aTAK w Warszawie przygotowała obszerną wystawę twórczości Grzegorza Bednarskiego. Bednarski jest jednym z najciekawszych twórców współczesnej sztuki polskiej, jego dzieła od lat układają się w cykle tematyczne, realizowane w rysunkach i obrazach malarskich, olejach i pastelach.

Artysta w wyjątkowy sposób potrafi uchwycić fundamentalne problemy egzystencjalne: relacji z innymi, relacji ze sobą, relacji z absolutem, i wyrazić te podstawowe sprawy w plastycznej formie, odpowiedniej i zrozumiałej dla współczesności, przy tym Bednarski kreuje formy,  które otwierają nowe horyzonty.

Galeria częstochowska pokazuje ekspozycję w kilku salach, daje to  możliwość zaprezentowania ponad 130 dzieł: obrazów, rysunków, pasteli. Bednarski tworzy dzieła w cyklach tematycznych, zarówno malarskich, jak i w technice rysunku i pasteli.

W związku z sytuacją epidemiologiczną i brakiem możliwości bezpośredniego kontaktu z dziełami Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wirtualny spacer po wystawie. Wystawa z kuratorskim komentarzem dr Barbary Major.

WIRTUALNE ZWIEDZANIE

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px