Jacek Pałucha. Okrągła 31. rocznica pracy twórczej

7 czerwca 2024 r. Muzeum Częstochowskie zaprasza do Galerii Dobrej Sztuki na wernisaż wystawy „Jacek Pałucha. Okrągła 31. rocznica pracy twórczej”.

Jacek Pałucha to absolwent IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie. W 1987 r. rozpoczął studia na wydziale malarstwa warszawskiej ASP w pracowni prof. Ludwika Maciąga, które ukończył w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego w 1993 r. Był założycielem i liderem zespołów muzycznych, takich jak Formacja Nieżywych Schabów, Furmanka, Superpałka i najeźdźcy z kosmosu.

Zajmował się projektowaniem okładek na płyty swoje i kolegów, między innymi: Graal, Les VRP Vacanses prolongee, Kult Spokojnie. Grał jedną z głównych ról w filmie Łukasza Wylężałka pt. Balanga. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w Dziedzinie Kultury (2009 r.).

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ogródkiem i filozofowaniem. Jak sam mówi: „W 2024 roku przypada okrągła 31 rocznica mojego dyplomu […] Z tego tytułu chciałbym zaprezentować częstochowskiej publiczności zestaw prac, które w tym «jubileuszowym» roku powstaną. Spodziewam się, że będą to obrazy opisujące zwykłą rzeczywistość lub rzeczywistość «sentymentalną», czym zajmuję się od lat wielu… Nie chciałbym, by była to wystawa przekrojowa, ponieważ artystę najbardziej zajmuje to, nad czym pracuje obecnie (na taką być może przyjdzie czas?)”.

Anna Krakowian, kuratorka wystawy

Ekspozycję będzie można oglądać do 25 sierpnia 2024 r.

Wernisaż wystawy: piątek 7 czerwca 2024 - godz. 18.00
Galeria Dobrej Sztuki, al. NMP 47

cz.info.pl; źródło: Muzeum Częstochowskie

tgl 728x90