Wernisaż malarstwa Sylvii Witzenmann i rzeźby Stefana Faasa

Malarstwo Sylvii Witzenmann i rzeźby Stefana Faasa łączy badanie uniwersalnych pytań dotyczących bycia człowiekiem i jego ekspresja w obszarze mitów.

Podczas długiej podróży przez Meksyk, od Mexico City po Tenochtitlan, Teotihuacán, Xenote, Chichén Itzá i Tulum, Witzenmann badała kulturę i mity Inków i Majów.

Wszystkie rzeźby ze stali Stefana Faasa nawiązują do form antropomorficznych. Jego prace, głowy, stele czy rzeźby par, zredukowane do granicy abstrakcji, noszą nazwy zapożyczone z mitologii greckiej czy rzymskiej.

Na swojej pierwszej wspólnej wystawie, dzieła obojga twórców nawiązują interesujący dialog. Przejrzysty, zredukowany, często geometryczny styl rzeźb Faasa (ze stali kortenowskiej) stoi w ciekawym kontraście z bardziej ekspresyjnymi i intensywnymi kolorystycznie obrazami.

Podczas wystawy będzie można obejrzeć prezentację „Człowiek – mit” przygotowaną przez krytyczkę Reginę Fischer (obecną na wernisażu) przy współpracy Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Pforzheim i wsparciu „Kulturamt Pforzheim”.

piątek 17 listopada 2023 - godz. 19.00
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1, Częstochowa
Wstęp na wernisaż jest wolny i bezpłatny.

cz.info.pl; źródło: OPK „Gaude Mater”

tgl 728x90