Banner Top

Rozbudowa ulicy Boya Żeleńskiego

W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się rozbudowa ulicy Tadeusza Boya Żeleńskiego. Inwestycja, której realizacja potrwa do połowy przyszłego roku wiąże się z utrudnieniami w ruchu.

Rozbudowa ul. Tadeusza Boya Żeleńskiego wraz z budową drogi rowerowej po zachodniej stronie al. Wolności od Jana III Sobieskiego do budynku nr 48, oprócz podstawowego zakresu robót drogowych, obejmie też rozbudowę wszystkich sieci uzbrojenia podziemnego.

W pierwszej kolejności, firma Fortum rozbuduje sieć cieplną, co będzie wiązało się z pewnymi utrudnieniami w ruchu na tej ulicy, łącznie z zamknięciem wjazdu od strony al. Wolności. Podczas realizacji większości zakresu rozbudowy, wjazd na ulicę Tadeusza Boya Żeleńskiego będzie możliwy tylko za zgodą kierownika budowy. Zakaz ruchu (ograniczony dostęp) na środkowym odcinku ulicy, wynikający technologii koniecznych do wykonania prac, będzie obowiązywał aż do połowy przyszłego roku, czyli do końca budowy. Realizacją inwestycji zajmie się konsorcjum firm ALTOR i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px