Banner Top

Rajd charytatywny: Rowerowa Odyseja Dobroci

Fundacja Podróże Bez Granic jest organizatorem akcji charytatywnej „Rowerowa Odyseja Dobroci". Na trasie rowerowego maratonu z Niemiec do Polski znalazła się także Częstochowa.

W ramach akcji, jej pomysłodawca Tomasz Boryński, któremu na wybranych odcinkach towarzyszyli inni rowerzyści (w tym także z niepełnosprawnościami) – przejechał 2000 km z południowo-zachodnich Niemiec (start z Bad Kreuznach), przez Czechy do Polski.

Na trasie przejazdu znalazły się m.in.: Frankfurt nad Menem, Karlowe Wary, Praga, Brno, Ostrawa, Kraków, Łódź, Warszawa, Toruń i Malbork. Do Częstochowy rowerzysta - społecznik dotarł 14 kwietnia, natomiast w czwartek 18 – skończył swoją „odyseję” w Gdyni.

Do rajdu można było dołączyć w dowolnym momencie przejazdu, zgłaszając wcześniej taką chęć poprzez wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny.

Akcja miała na celu zbiórkę środków na organizację rajdów rowerowych dla osób z niepełnosprawnością oraz zakup niezbędnego sprzętu (handbików i trójkołowców). Zakupiony dzięki środkom ze „zrzutki” sprzęt gdyńska Fundacja chce wykorzystywać nie tylko podczas rowerowych wyjazdów, ale także udostępniać go osobom z niepełnosprawnościami, które chciałyby wyjść z czterech ścian, spróbować jazdy oraz poprawić psychiczną i fizyczną formę, potrzebną w pokonywaniu codziennych wyzwań.

Osoby chcące wesprzeć przedsięwzięcie mogą to jeszcze zrobić poprzez serwis zrzutka.pl.

Szczegóły znajdują się na stronie: https://rowerowaodyseja.pl

Informacje o Fundacji Podróże Bez Granic: https://www.podrozebezgranic.pl

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px