Banner Top

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Cyberprzestępcy wysyłają na losowe numery wiadomości SMS, w których podszywają się pod Pocztę Polską i innych operatorów. Poczta Polska nie wysyła smsów o dokonaniu dodatkowej płatności w celu otrzymania przesyłki. Poczta Polska prosi o czujność i uważne czytanie otrzymanych wiadomości oraz zawartych w niej linków.

W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożone działania cyberprzestępców, którzy seryjnie wysyłają wiadomości SMS kierujące do fałszywych stron z płatnościami. Wiadomości takie otrzymują zarówno Klienci regularnie korzystający z usług Poczty Polskiej, jak i osoby, które żadnych przesyłek nie oczekują.

Wiarygodność wśród odbiorców wzrasta ponieważ, wysyłany przez przestępców SMS jest podpisany nazwą „Poczta Polska”, a w telefonie fałszywa wiadomość wyświetli się pod prawdziwymi SMS-ami otrzymanymi od Poczty Polskiej.

Poczta Polska informuje, że wysyła wyłącznie wiadomości SMS, nt. statusów przesyłek, a wszelkie opłaty związane z przesyłkami, np. pobranie, uiszcza się dopiero przy odbiorze przesyłki.

W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres cyberbezpieczenstwo[at]poczta-polska.pl. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci.

Poczta Polska jednocześnie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za skutki poczynionych działań przez klientów w wiadomościach rozpowszechnianych przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Pocztę Polską.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px