Banner Top

Oficjalne otwarcie boiska przy V LO im. Adama Mickiewicza

Prezentacją szkolnych talentów oraz meczem piłki ręcznej uczniowie V LO im. Adama Mickiewicza oficjalnie zainaugurowali działalność nowego przyszkolnego boiska. Wielofunkcyjny obiekt to niejedyne zadanie, zrealizowane ostatnio w szkole przy ulicy Krakowskiej.

Boisko zostało oddane do użytku pod koniec czerwca, jednak przez przerwę wakacyjną, dopiero teraz możliwe było zorganizowanie oficjalnego otwarcia. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali m.in. pokazy tańca, popisy sportowe, czy trening taekwondo. Rozegrano też mecz piłki ręcznej dziewcząt, w którym zmierzyły się zawodniczki V LO im. Mickiewicza oraz IX LO im. Norwida.

- Ten obiekt jest dostosowany do wszelkiego rodzaju gier zespołowych i mam nadzieję, że także w czasie wolnym od zajęć będziecie chętnie z niego korzystać. Sportowa rywalizacja wpływa na eliminację złych emocji, pozwala rozładować stres, uczy współpracy oraz reagowania na porażki i zwycięstwa, a to umiejętności bardzo przydatne w życiu – mówił do uczniów prezydent Częstochowy.

Wielofunkcyjne boisko o wymiarach 24,1 na 42 m, oprócz gry w piłkę nożną, umożliwia też grę w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. Całość jest wyposażona w bramki, siatki, kosze i ogrodzona piłkochwytami o wys. 6 m. Wzdłuż obiektu wybudowano chodnik z kostki brukowej, zamontowano 4 ławki i nowe oświetlenie. Budową wartego 467 tys. zł boiska zajmowała się firma Aleksbud.

Oprócz boiska w czasie przerwy wakacyjnej, za ponad 157 tys. zł, zrealizowano w V LO prace związane z remontem korytarzy i wymianą drzwi w salach lekcyjnych.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px