Banner Top

Nowe opłatomaty w budynkach Urzędu Miasta

Od 1 lipca br. w budynkach Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej i Waszyngtona funkcjonują nowe opłatomaty, w których można dokonywać opłat administracyjnych przelewem lub kartą - bez prowizji. Kartą można płacić także poprzez terminale płatnicze na stanowiskach obsługi interesantów.

Przypomnijmy, że od 1 lipca działa nowa umowa na obsługę bankową między Bankiem Handlowym w Warszawie a Urzędem Miasta Częstochowy (jej zapisy będą obowiązywały do końca 2023 roku). Obecnie w Urzędzie Miasta nie ma już możliwości zapłaty należności gotówką.

Wpłat gotówkowych za urzędowe czynności administracyjne, bez dodatkowych opłat, można dokonywać na poczcie (we wszystkich placówkach pocztowych wskazanych na stronie internetowej Poczty Polskiej).

Bezgotówkowe płatności przelewem bankowym lub kartą płatniczą są możliwe we wspomnianych nowych opłatomatach zlokalizowanych w budynkach UM przy ul. Śląskiej 11/13 i Waszyngtona 5. Z płatności kartą można skorzystać także poprzez terminale płatnicze na wyposażonych w nie stanowiskach obsługi interesantów.

W załączeniu instrukcja obsługi samoobsługowego terminala płatniczego z uwagą, że opłatomaty zainstalowane w Urzędzie Miasta nie mają funkcji płatności gotówką (która jest wskazana w instrukcji jako możliwa opcja).

Plik do pobrania:
Instrukcja_opłatomat_Urząd_Miasta

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px