Banner Top

Iron Oxide Festival 2017

Iron Oxide Festival to wydarzenie bez precedensu zarówno w świecie sztuki jak i w sposobie na promocję terenów inwestycyjnych.

26 maja br. podsumowano europejską trasę artystyczną festiwalu przy nowych konstrukcjach, przy ul. Bojemskiego, na częstochowskich terenach objętych statusem SSE Euro Park Mielec.

W spotkaniu uczetsniczyli wszyscy artyści, którzy dotychczas mieli okazje tworzyć w ramach festiwalu Iron Oxide czyli: Free Market Simpson, Tomasz Górnicki, Seikon, Czernobyl oraz grupa Monstfur. Ich działania na terenie największych miast - takich jak Paryż czy Berlin - odbiły się szerokim echem w europejskich mediach.

25 maja, podczas spotkania w Konduktorowni artyści zaprezentowali film podsumowujący całą trasę oraz podkreślali ogromny udział miasta w przedsięwzięciu Iron Oxide Festival.

Festiwal odbywał się od 23 maja na terenie częstochowskich terenów objętych statusem SSE Euro Park Mielec. Znamiennym jest, że pracom artystów towarzyszą budowy dwóch inwestorów (Staltim i X-kom), którzy zdecydowali się prowadzić działalność na tym terenie. Surowe prace doskonale wpisały się w przemysłowy krajobraz.

W tegorocznej edycji zaprezentowali się Seikon i Czarnobyl. Wraz z miastem festiwal współorganizuje znana w artystycznym świecie częstochowska grupa Monstfur.

Więcej o grupie Monstfur przeczytacie TUTAJ

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px