Banner Top

Częstochowski Kurier Samorządowy wchodzi w rok 2020

W pierwszym tegorocznym wydaniu videoprzewodnika po miejskich aktualnościach wyciągamy z lamusa sanki, potem pytamy, co na drogach zmieniła obwodnica, a na finał dowiadujemy się, za co i któremu częstochowianinowi dali… misę borowiny. Złotą.

Pierwsze w tym roku wydanie „Kuriera” otwierają obrazy z zasypanej, zawianej, oblodzonej Częstochowy, a jego prowadzący wybiera się na poszukiwanie atrakcyjnych stoków saneczkarskich. Prowadzi go to jednak na miejskie lodowisko i ślizgawkę, gdzie sprawdza, jak surowa zima zachęca nas do uprawiania rekreacji na mroźnym powietrzu.

Tematu obwodnicy Częstochowy obejść się nie dało – wszak to zupełnie nowy, dostępny od grudnia sposób, aby miasto ominąć albo wygodnie się z niego wydostać. Choć… kto by chciał to robić, w każdym razie na stałe? O tym, dokąd obwodnica nas zaprowadzi, gdy pojedziemy na północ albo na południe fachowym tonem informuje – regularnie obecny na wizji – Maciej Hasik.  

Na końcu o człowieku, który porzucił saksofon dla aktorstwa, a więc Wojciechu Kowalskim, który dowiózł do Częstochowy już nie pierwszy laur zdobyty na cenionej w środowisku ludzi kulturalnych ogólnopolskiej imprezie. Dowiemy się też, że laureat jest nie tylko sprawnym scenicznym performerem, ale i... biegłym wywiadowcą. Znaczy – prowadzącym wywiady.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px