Banner Top

cz.Informacje

Pomysł na Dolinę Warty

Przedstawiona przez pracownię Krajobrazy koncepcja zagospodarowania okolic rzeki obejmuje zarówno odcinek od ul. Drogowców w kierunku Mirowa, jak i rejon Starego Miasta, do mostu w ul. Mirowskiej.

Spotkanie, na którym projektanci z pracowni Krajobrazy Sp. z o. o. oraz przedstawiciele Centrum usług Komunalnych zaprezentowali koncepcję zagospodarowania Doliny Warty, odbyło się 2 grudnia w Urzędzie Miasta.

Będzie więcej zieleni wzdłuż linii tramwajowej

Krzewy – w tym kilka odmian róży – wzdłuż torów w alejach Wolności, Kościuszki i Wyzwolenia sadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Teraz dobra na to pora.

MPK zakupiło ok. 4400 krzewów – w tym m.in.: śnieguliczkę „Chenaulta Hancock”, różę pomarszczoną „Short Track”, różę pomarszczoną „Rubra”, tawułę japońską, irgę błyszczącą czy różę „Marathon”. Okres późnej jesieni jest optymalny dla nasadzeń tego rodzaju roślinności.

Miejskie dekoracje w pełnej krasie

Plac Biegańskiego jest już w całości rozświetlony, 6 grudnia - przy okazji spotkania ze św. Mikołajem - uruchomiono ostatnie elementy iluminacji świątecznej towarzyszące choince. W tym roku jest to daglezja zielona.

Dzięki Częstochowskiej Organizacji Turystycznej na placu Biegańskiego pojawił się Mikołaj w elfiej obstawie. W rozdawaniu pierniczków mikołajowej drużynie pomagał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Od wtorku w pełni możemy podziwiać świetlną aranżację, która roboczo została nazwana „Leśne spotkania".

Prezydent Częstochowy w imieniu mieszkańców apeluje do premiera

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wysłał we wtorek list otwarty do premiera RP Mateusza Morawieckiego w sprawie sytuacji związanej z bezpieczeństwem energetycznym Częstochowy.

Zwraca w nim uwagę na problem z dostępnością tańszego węgla dla mieszkańców oraz z brakiem ofert na dostawę prądu dla Miasta.

Poniżej cała treść listu:

Marian Michalik patronem ulicy w Częstochowie

Podczas ostatniej sesji miejscy radni nadali nazwę drodze będącej przedłużeniem ulicy Norwida w dzielnicy Wyczerpy. Drogę wewnętrzną biegnącą od ulicy Cypriana Kamila Norwida w kierunku wschodnim nadano nazwę Mariana Michalika.

Marian Michalik był częstochowskim malarzem i artystą. Urodził się w 1947 w Zabrzu, w 1966 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Malował martwą naturę, naturę i portrety.

Pracownicy ZGM pomogli Św. Mikołajowi

Ich inicjatywa polega na przekazaniu prezentów dzieciom, które wcześniej napisały listy do Mikołaja. Przedświąteczna akcja ma kilkuletnią tradycję. Paczki wręczono w Konduktorowni.
 
Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” w Częstochowie po raz kolejny postanowił spełnić marzenia dzieci. Prezenty dla najmłodszych mieszkanek i mieszkańców z zasobów komunalnych kupili pracownicy miejskiej spółki.

Przystanek GNASZYN DWORZEC PKP przeniesiony

W związku z przebudową ulic Przejazdowej i Głównej, od dziś 7 grudnia (do odwołania), przystanek autobusowy GNASZYN DWORZEC PKP zostanie przeniesiony.

Zmiana dotyczy linii nr 21 i 22 w kierunku centrum. Przystanek zostanie przeniesiony o ok. 150 metrów dalej czyli za skrzyżowanie z ul. Torową.

Głos radnych w sprawie zakupu energii

Na ostatniej sesji Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie zapewnienia dostaw energii elektrycznej dla miasta Częstochowy i jednostek podległych. Radni postanowili swój apel przesłać do Premiera, Ministra Aktywów Państwowych i posłów z regionu.

Rada Miasta wyraziła pilną potrzebę zawarcia umowy na dostawy prądu w przyszłym roku - z uwagi na brak dotychczasowych ofert ze strony państwowych spółek energetycznych.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px