Uwaga! Barszcz Sosnowskiego przy ulicy Łódzkiej

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS informuje, że na należących do spółki działkach przy ul. Łódzkiej pojawił się barszcz Sosnowskiego. W najbliższy weekend niebezpieczna roślina zostanie usunięta.

Barszcz Sosnowskiego to roślina zielna z rodziny selerowatych, która pochodzi z rejonu Kaukazu i wyrasta nawet do 3-4 metrów wysokości. Chwast łatwo i szybko się rozrasta, wykazując przy tym duże zdolności regeneracyjne i mogąc kiełkować nawet przez kilka lat. Barszcz Sosnowskiego jest śmiertelnie niebezpieczny dla człowieka – powoduje groźne oparzenia II, a nawet III stopnia i jest silnie toksyczny. Co jakiś czas roślina pojawia się na miejskich terenach, między innymi na działkach przy ul. Łódzkiej.

Spółka ZGM TBS, do której obecnie należą te tereny, od razu podjęła działania mające na celu likwidację rośliny. W pierwszej kolejności miejsca wzrostu barszczu ogrodzono specjalną taśmą ochronną, a w najbliższy weekend wynajęte przez spółkę służby wykonają oprysk rośliny środkiem chemicznym. ZGM TBS w Częstochowie nadal apeluje o niewchodzenie na wskazany teren przy ul. Łódzkiej – od strony zachodniej – na odcinku od ul. Wawrzynowicza do ul. Elsnera.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa