Bezpłatne zajęcia w Centrum Integracji dla Cudzoziemców w Częstochowie

Lekcje polskiego, warsztaty, konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym proponuje częstochowskie Centrum Integracji dla Cudzoziemców prowadzone przez Fundację ADRA.

W Centrum, będącym jedną z 7 takich placówek w kraju, obcokrajowcy mogą regularnie korzystać z bezpłatnych form wsparcia w adaptowaniu się do życia w Polsce – pomocy w sprawach urzędowych, wsparcia integracyjnego, doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, kursów języka polskiego, konsultacji prawnych i psychologicznych. Odbywają się też zajęcia edukacyjne i rozwojowe. Należy tylko zarejestrować się jako beneficjent placówki i zapisać na wybrane zajęcia.

Centrum Integracji dla Cudzoziemców w Częstochowie zostało otwarte przez Fundację ADRA Polska przy wsparciu organizacji CARE® jesienią zeszłego roku. Od tego czasu zarejestrowało się w nim ponad 600 osób. W tym samym obiekcie Fundacja otworzyła też Centrum Terapii Dzieci.

Najbliższe propozycje Centrum – wstęp wolny:
21 maja, godz. 13.00 – Art Terapia dla dzieci
23 maja, godz. 15.00 – Warsztaty – Efektywne poszukiwanie zatrudnienia / Воркшоп - Ефективний пошук роботи
29 maja, godz. 15.00 – Spotkanie klubu kobiet / Засідання жіночого клубу
22 maja, godz. 13.00 – Klub Seniora – wyjście na wystawę fotografi / Клуб людей похилого віку к похід на фотовиставку

Adres/kontakt:
Centrum Integracji Cudzoziemców w Częstochowie
ul. Kazimierza Pułaskiego 21, Częstochowa
tel.: 535 505 052
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: od godz. 8.00 do 16.00
piątek: dzień pracy wewnętrznej (zamknięte dla beneficjentów)

Centrum Terapii dla Dzieci ADRA
ul. Pułaskiego 21 lok. 2, Częstochowa
42-200 Częstochowa
tel.: +48 535 515 652
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Obchodząca obecnie 15-lecie istnienia Fundacja ADRA Polska należy do międzynarodowej sieci działającej w 118 krajach. Jej celem jest pomoc ludziom w potrzebie (w obszarze edukacji, zdrowia, organizowania źródeł utrzymania) oraz pomoc rozwojowa i humanitarna w rejonach dotkniętych kataklizmami. Fundacja pomaga także ludziom dotkniętym przez wojnę w Ukrainie – organizowała transporty humanitarne, ewakuacje, prowadziła ponad 60 schronisk w całej Polsce.

W działania Fundacji można włączyć się również m.in. jako wolontariusz(ka), darczyńca, partner biznesowy, można też adoptować dziecko na odległość, a także ofiarować osobie w potrzebie swoją uwagę i wsparcie na platformie anonimowego wsparcia GiveAndGetHelp.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa