PSONI na straży praw zwierząt

„XXVI Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” pod hasłem „PSONI na straży praw zwierząt”, które odbędzie się już dziś, 21 maja 2024 r., od godziny 10.00 do 13.00 na Placu Biegańskiego.

W ramach wydarzenia został zorganizowany konkurs plastyczny, którego tematem są prawa i ochrona zwierząt. Wzięły w nim udział 23 placówki specjalne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi również podczas Dnia Godności. Nagrodzeni zostaną twórcy prac, które zdobyły najwięcej reakcji pod konkursowym postem na Facebooku.

Podczas Dnia Godności odbędzie się prezentacja różnych ras psów rasowych, które przedstawi Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Częstochowa. Hodowcy opowiedzą o specyfice danej rasy, jej predyspozycjach, pielęgnacji, a także o tym, dlaczego kupno psa z legalnej oraz sprawdzonej hodowli jest ważne.

Na Plac Biegańskiego zostaną przyniesione dary pochodzące ze zbiórek na rzecz bezdomnych zwierząt, do których założenia wszystkich gorąco PSONI zachęcało. Trafią one do schronisk dla psów i kotów.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie.

Więcej informacji o podejmowanych przez PSONI Częstochowa działaniach TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: PSONI Częstochowa