„Częstochowa Koloruje” - kolorowanka Łukasza Kufty

To hasło akcji, która z coraz lepszym skutkiem rozwija się, promując kolorowankę Łukasza Kufty służącą dzieciom w pogłębionym rozumieniu tematu niepełnosprawności.

Ta innowacyjna pomoc dydaktyczna ułatwia rozmowy na temat różnorodności i akceptacji na różnych płaszczyznach wychowania. Jak widać po działaniach w Częstochowie jest nieocenionym wsparciem dla pedagogów, psychologów, szkół i przedszkoli.

Kolorowankę można pobrać bezpłatnie ze strony autorskiej. Kolorowanka może być wykorzystywana przez instytucje, takie jak placówki oświatowe, biblioteki czy domy kultury, jako część ich programów edukacyjnych.

Za akcję „Częstochowa Koloruje” odpowiada Artur Gawroński (kontakt w tej sprawie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

- Bierzemy udział w pobiciu rekordu pobrań kolorowanki Łukasza Kufty zatytułowanej „Niepełnosprawność w kolorach”. Zakładana liczba już została przekroczona, ale walczymy o więcej. A wszystko po to, aby uczynić świat lepszym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami – komentuje Artur Gawroński.

Kolorowankę można również zamówić bezpłatnie, wystarczy napisać wiadomość SMS pod numer tel. 602-819-608 koordynatora z dopiskiem nazwy dzielnicy Państwa zamieszkania.

Osoby chcące zaakcentować swoje zaangażowanie w akcję, mogą sfotografować wypełnioną kolorowanką i wkleić jej zdjęcie na profilu facebookowym Łukasza Kufty TUTAJ z dopiskiem: Częstochowa Koloruje.

Ta kolorowanka jest dla wszystkich, ale ze szczególnym uwzględnieniem:
Dzieci z niepełnosprawnościami
Kolorowanka może pomóc dzieciom z niepełnosprawnościami w zrozumieniu i akceptacji własnej sytuacji, poprawiając ich samoocenę i poczucie wartości.
Dzieci bez niepełnosprawności
Materiał może przyczynić się do zrozumienia różnorodności i kształtowania postaw akceptacji wśród dzieci, które nie doświadczyły bezpośrednio niepełnosprawności.
Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami
Kolorowanka może być narzędziem pomagającym rodzicom w rozmowach z dziećmi na temat ich sytuacji, umożliwiając lepsze zrozumienie i akceptację.
Nauczyciele i pedagodzy
Zakup kolorowanki jest jednocześnie wsparciem dla autora w jego rehabilitacji i leczeniu, co może być wartością dodaną dla rodziców chcących uczyć dzieci empatii i chęci pomagania innym.
Psycholodzy i terapeuci
Kolorowanka może być cennym narzędziem terapeutycznym, które pozwoli dzieciom wyrazić swoje emocje i obawy, a specjalistom zrozumieć ich lepiej.
Przedszkola i szkoły
Kolorowanka może służyć jako uzupełnienie materiałów edukacyjnych, pomagając instytucjom w edukacji na temat różnorodności i akceptacji.
Organizacje społeczne i charytatywne
Organizacje mogą wykorzystać kolorowankę w swojej działalności, promując akceptację i zrozumienie niepełnosprawności. Podobnie instytucje publiczne.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa