DZIEŃ OTWARTY NOTARIATU: Porozmawiaj z notariuszem – nie tylko – o zmianach w prawie spadkowym

Spadki, darowizny, testamenty – w sobotę 18 listopada w godzinach 10-16 notariusze w 19 miastach, jak również telefonicznie i online, będą bezpłatnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące czynności notarialnych.

Notariusza kojarzymy powszechnie z testamentami, spadkami oraz umowami dotyczącymi nieruchomości. Tymczasem wachlarz umów i czynności notarialnych, które pozwalają chronić majątek rodziny i firmy, jest znacznie szerszy. Wiele osób nie do końca wie, czym zajmuje się notariusz i w jaki sposób może być pomocny – także w prowadzeniu biznesu.

Działania prowadzone przez Krajową Radę Notarialną, podczas Dni Otwartych Notariatu mają na celu edukowanie społeczeństwa w obszarach prawa, z którymi związana jest na co dzień praca notariuszy.

Tegoroczny temat przewodni „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach” ma przybliżyć kwestie związane z dziedziczeniem i jego nieodłącznymi elementami w świetle najnowszych zmian w prawie spadkowym.

Najbliższym punktem stacjonarnym, w którym można porozmawiać z notariuszem jest Urząd Miasta Katowice, przy ul. Młyńskiej 2c (nr tel – 32 442 82 45).

Poza tym pytania notariuszom można zadawać już teraz na stronie internetowej organizatorów. Na odpowiedź trzeba poczekać do 18 listopada, gdzie na profilu na Facebooku Porozmawiaj z Notariuszem, będzie prowadzona transmisja na żywo.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa