Banner Top

Od 2 marca elektroniczna rekrutacja do przedszkoli

Wydział Edukacji UM przypomina terminy i zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja dla nowych kandydatów rozpocznie się 2 marca w systemie elektronicznym, na razie rodzice obecnych już przedszkolaków potwierdzają jeszcze wolę kontynuacji posyłania dziecka do danego przedszkola w kolejnym roku szkolnym.           

Dlatego na razie nie można też precyzyjnie określić, ile miejsc w miejskich przedszkolach będzie czekać na nowych kandydatów (prawdopodobnie dostępnych będzie ok. 1,4 tysiąca miejsc). Łącznie mamy w przedszkolach ok. 5,5 tysiąca miejsc.

Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza - multimedialnie

Do 28 kwietnia uczennice i uczniowie mogą zgłaszać swoje prezentacje na konkurs poświęcony Teatrowi im. Adama Mickiewicza.

I Powiatowy Konkurs „Wszystko o Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie” adresowany jest do uczennic i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chodzi w nim oczywiście o propagowanie wiedzy o miejskiej scenie, ale i m.in. o promocję historii regionu, kształtowanie i rozwijanie kulturalnych zainteresowań młodych ludzi, a także rozwijanie umiejętności korzystania z rozmaitych źródeł informacji – w tym nowych technologii komunikacyjnych.

Dzień Myśli Braterskiej

Blisko 120 osób spotkało się w czwartkowy wieczór 20 lutego na kominku instruktorskim z okazji Dnia Myśli Braterskiej, zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Częstochowa.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele parlamentarzystów ziemi częstochowskiej, władz miasta Częstochowy, kilku gmin powiatu Częstochowskiego i służb mundurowych. Oprócz tego licznie stawili się dyrektorzy szkół, instytucji, a także szefowie innych stowarzyszeń i organizacji. Nie zabrakło instruktorów, zarówno tych czynnie działających, jak i tych, którzy aktywną działalność mają już za sobą.

Prima ma za sobą kolejne szkolenie

Pies służbowy częstochowskiej Straży Miejskiej – specjalizujący się w wykrywaniu narkotyków – po raz kolejny szkolił się na lotnisku w Pyrzowicach.

Szkolenie Primy odbyło się m.in. na taśmociągu z walizkami. Owczarek belgijski malinois towarzyszy częstochowskim strażniczkom i strażnikom miejskim od grudnia 2015 roku.

Kultowe zabawy podwórkowe

W dzisiejszą sobotę na dzieci będzie czekać wiele niespodzianek, a na rodziców sentymentalny powrót do czasów gier na podwórku, wśród których są kapsle, guma, skakanka czy gra w klasy. Kultowe zabawy podwórkowe to pierwsze wydarzenie z nowego cyklu „Rodzinne spotkania ze sportem” w Centrum Handlowym Auchan Poczesna.

Zajęcia wypełnione sportowymi zabawami, o których dzisiaj już tylko dorośli pamiętają, pozwolą dzieciom spojrzeć na aktywności sportowe rodziców z zupełnie innej perspektywy. 22 lutego w Centrum Handlowym Auchan Poczesna dzieci będą ćwiczyć grę w klasy, w gumę, w kapsle czy skakać na skakance.

TAURON ostrzega - nie daj się oszukać

TAURON ostrzega swoich klientów przed osobami, które podszywają się pod pracowników spółki. Klienci otrzymują fałszywe e-maile z groźbą: „Jeżeli nie odnotujemy wpłaty w przeciągu 24 godzin, będziemy zmuszeni przerwać dostawę prądu”. Wiadomości tego typu są próbą wyłudzenia pieniędzy!

- Apelujemy do klientów o nieotwieranie plików załączonych do tych e-maili i niedokonywanie płatności na ich podstawie. Tych wiadomości nie wysyła do swoich klientów TAURON – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

Pamięci Sojczyńskiego „Warszyca"

19 lutego, w 73. rocznicę stracenia kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, w Częstochowie odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.

Uroczystość odbyła się przy Pomniku Pamięci Narodowej gen. „Warszyca” u zbiegu ulic św. Rocha i Wręczyckiej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, organizacji kombatanckich oraz uczniowie częstochowskich szkół. Organizatorem uroczystości były Ogólnokrajowy Związek Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy.

Kpt. Stanisław Sojczyński „Warszyc”
19 lutego 1947 r., wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Łodzi, rozstrzelany został kpt. Stanisław Sojczyński „Warszyc”, uczestnik wojny obronnej Polski w 1939 r., zastępca komendanta Obwodu Radomsko Armii Krajowej i szef tamtejszego Kedywu, twórca niepodległościowej organizacji Konspiracyjne Wojsko Polskie.

Żegnamy miejską ślizgawkę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że  niedzielę 23 lutego ślizgawka przy ul. 3 Maja zakończy swoje funkcjonowanie w tym sezonie. Wciąż można jednak korzystać z zadaszonego lodowiska przy ul. Boya-Żeleńskiego.

MOSiR serdecznie dziękuje wszystkim, którzy licznie i regularnie korzystali ze ślizgawki tej zimy. Jednocześnie nadal zaprasza wszystkich chętnych do korzystania ze Sztucznego Lodowiska przy ul. Boya-Żeleńskiego.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px