Banner Top

Herody 2019

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXII Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych HERODY 2019.

Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu szeroko pojętej Jury. Celem imprezy jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem.

Istotnym założeniem organizatorów jest też integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie. Do konkursu mogą zgłosić się grupy: herodowe, ostatkowe, kolędnicze złożone zarówno z dorosłych jak i dzieci, w przeglądzie rokrocznie biorą udział osoby w różnym przedziale wiekowym. Na zgłoszenia Organizatorzy oczekują do 11 stycznia 2019 r.

Część konkursowa poprzedzona zostanie barwnym korowodem kolędników po ulicach miejscowości, w skład którego wejdą członkowie zespołów, zaproszeni goście i mieszkańcy Niegowy. Zaprezentowane przedstawienia oceniane będą przez jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe.

Podczas konkursu zostanie wyłoniona grupa która otrzyma nominację do udziału w Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.
Przegląd jak w poprzednich latach organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa.

27 stycznia 2019 r.
XXII Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych HERODY 2019
Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie
Koordynator: Elżbieta Miszczyńska, tel. 34 366 59 65, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin i Karta zgłoszenia do pobrania: www.rok.czestochowa.pl

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px