Banner Top

Zapowiedzi

Koncert urodzinowy zespołu AmperA

16 lutego w Klubie Stacherczak swój 6. urodzinowy koncert połączony z premierą klipu do utworu „Lecę jak ptak” zagra Zespół AmperA. Klip realizuje Piotr Berrent z Bearand Productions, a swoim udziałem wesprze aktorka częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza Iwona Chołuj.

AmperA to czterech indywidualistów tworzących zespół od 2012 r. Zespół powstał z inicjatywy gitarzystów (Rafała Ociepy i Marcina Dawidowskiego), którzy wcześniej przez wiele lat grali prawdziwie ciężkie dźwięki.

Witold Śliwiński. GLASSART

Witold Śliwiński urodzony 24 lutego 1963 roku w Krośnie, jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Miejscu Piastowym, kierunek: formy użytkowe.

Po ukończeniu PLSP był słuchaczem Studium Fotograficznego w Krośnie. W swojej twórczości zajmował się grafiką i rysunkiem, projektował znaki graficzne dla firm oraz wykonywał aranżacje ekspozycji targowych. Kolejny etap to projektowanie i wykonawstwo artystycznych i użytkowych wyrobów ze skóry. Autor współpracuje z Krośnieńskimi Hutami Szkła, Hutą Pięknego Szkła Makora oraz innymi firmami tej branży na terenie Krosna.

Mariusz Stanowski. Portrety i Grupy ludzi

Mariusz Stanowski ukończył studia na Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechaniki Precyzyjnej 1974) oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Wzornictwa 1979), gdzie następnie pracował przez kilka lat jako projektant i pracownik dydaktyczny. Równolegle studiował malarstwo w pracowni prof. Tadeusza Dominika.

Od 1984 zajmuje się głównie malarstwem i teorią sztuki. Jest autorem prac teoretycznych z zakresu percepcji struktur wizualnych oraz samej twórczości, m. in pt. Struktury Abstrakcyjne (ASP, Warszawa 1984), Malarstwo Czyste – Manifest, Sztuka i Rzeczywistość, Kryzys Sztuki Jako Sztuka (1986), Twórczość i ekspresja twórczości (1997), Konceptualizm i abstrakcja - malarstwo dekonstruowane (2018).

Kasia Kowalska - 25-lecie

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, Mtv European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt.

Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną. Rok 2018 to dla Kasi Kowalskiej rok wyjątkowy. Przede wszystkim obchodzi jubileusz 25-lecia pracy artystycznej, a po drugie wydaje swój nowy album, na który jej fani czekają już 10 lat.

Paulina Taranek. Big City Light

Paulina Taranek jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Wydziału Konserwacjii Restauracji Dzieł Sztuki. Zajmuje się nie tylko konserwacją dzieł sztuki, ale również malarstwem i rysunkiem.

Zrealizowała pięć wystaw indywidualnych: Galeria Wejściówka, Częstochowa 2018, „Cityscapes” - Galeria Żywa, Warszawa 2018, „Eksplikacja” -  Galeria pod Baranami, Kraków 2016, „Perspektywy” - Galeria Wanilia i Pieprz, Kraków 2013, „Naturalnie nienaturalnie” - Galeria Tori, Częstochowa 2013. Wzięła udział w kilku wystawach zbiorowych. Stypendystka programu Erasmus – Antwerpia 2011/2012. Uczestniczka II Sympozjum Międzynarodowego Szymbark 2013. Laureatka nagród i wyróżnień, m.in. wyróżniona przez Artist Portfolio Magazine (USA, California).

Paweł Łowicki Band PLB - 5 lat

Paweł Łowicki – autor tekstów, poeta, kompozytor, aranżer i wokalista o charakterystycznym brzmieniu głosu. Współpracował z wieloma muzykami zyskjuąc doświadczenie jako producent i aranżer.

Z początku duet, następnie trio i kwartet z Robertem Glińskim, gitarzystą i kompozytorem powstały na potrzebę realizacji projektu Pawła „Ballada Rock ma się dobrze.”

Z muzyki owianej tajemniczością o delikatnych, wysublimowanych dźwiękach, dzisiejszy projekt” Love its key” brzmi mocniej, dojrzalej i odważniej.

Szalone nożyczki

Najnowsza odsłona spektaklu wpisanego do Księgi Rekordów Guinnessa w gwiazdorskiej obsadzie! Punktem wyjścia jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. „Szalone Nożyczki” - utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat!

Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajęty od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się plejadą barwnych charakterów, dochodzi do skandalu - właścicielka lokalu nie żyje...! Detektywi mają nie lada wyzwanie, by rozwiązać kryminalną zagadkę ...KTO ZABIŁ?!

Golec uOrkiestra - Kolędy i Pastorałki

Golec uOrkiestra - Kolędy i Pastorałki - Wyjątkowy koncert świąteczno-noworoczny najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Golec uOrkiestra bawi pokolenia Polaków już od ponad dwudziestu lat.

Oprócz wspaniałych pop-folkowych utworów, przez lata towarzyszyły nam kolędy w cudownym, góralskim klimacie nadającym świętom Bożego Narodzenia jeszcze bardziej magicznej atmosfery. Mnogość dźwięków wykorzystywanych przez zespół jest tak duża, że żadne nagranie nie jest w stanie przenieść energii panującej podczas świątecznych koncertów, dlatego też Bracia Golec postanowili wyruszyć w trasę po Polsce. Nie mogło ich zabraknąć w Częstochowie – mieście w którym występowali w klasztorze jasnogórskim.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px