Banner Top

Zapowiedzi

Speedrowerowe Mistrzostwa Świata

Gmina Poczesna oraz PKS Victoria zapraszają na Speedrowerowe Mistrzostwa Świata ICSF World Championships 2019. Honorowy Patronat - Krzysztof Ujma - Wójt Gminy Poczesna. Tor Speedrowerowy w Bargłach, ul.Śląska 84. Termin - 30,31 lipca 2019.

Terminarz Mistrzostw Świata na torze w Bargłach/Timetable of Cycle Speedway World Championships in Bargly.

Naczynia połączone – Generacje 2019

Wernisaż wystawy zbiorowej w ramach projektu Stowarzyszenia Yes, I can i Grupy artystycznej ATINA  „Generacje 2019. Międzypokoleniowa integracja artystyczna i kulturowa” , który uzyskał dofinasowanie ze środków budżetowych Urzędu Miasta Częstochowa.

Projekt ma za zadanie ukazać funkcjonowanie wokół sztuki i ze sztuką artystycznych klanów lub rodzin, które rozpoczynają swoją art przygodę i poprzez nią silnie oddziałują na otoczenie.

Transfiguracje - konstruowanie cybertwarzy

Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie w postaci wystawy różnorodnych form wizualnych, ucieleśniających doświadczenia, koncepcje, wyobrażenia, pojawiające się na styku ludzie/najnowsze technologie.

Towarzyszy nam chęć rozważania dylematu, czy rzeczywiście, najnowsza technologia powoduje transfiguracje, a jeżeli tak, to jakie formy przybierają te przekształcenia. Szczególnie ciekawe są dla nas te konstrukcje, w których człowiek jawi się w charakterze nowo odkrywającej się istoty, kreującej siebie i swoje środowisko jako „trzecią sferę".

Amelia Augustyn. Ryby

Ryby to cykl obrazów, realizowany konsekwentnie od 2014 r., których wybór znajdzie się na wystawie. Jednolity temat, powtarzający się motyw ryb, pozwala pokazać to, co szczególnie interesuje autorkę - proces twórczy; wariacje formy i kompozycji.

Obrazy powstają najczęściej w technice olejnej, którą Amelia Augustyn ceni za szerokie możliwości budowania struktury oraz osiągania najróżniejszych efektów fakturalnych. Strona techniczna obrazu ściśle wiąże się z tym, co stanowi jego temat. Malarstwo Amelii powinno intrygować widza nie tylko samym jego ujęciem, ale także, a może przede wszystkim, na pozio-mie warsztatu.

IV Festiwal Sztuki i Wina

Tegoroczna edycja organizowana przez Gminę Olsztyn i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie odbędzie się w dniach 20-21 lipca 2019 roku.

Będzie można skosztować wyrobów winnic z różnych regionów Polski, wziąć udział w profesjonalnych wykładach i degustacjach, przyglądać się gotowaniu na żywo w wykonaniu Dominiki Friedrich. Goście będą mogli zakupić produkty regionalne na licznych stoiskach.

Lato w Muzeum

Muzeum Częstochowskie zaprasza uczestników indywidualnych oraz grupy zorganizowane do skorzystania z ciekawej oferty na wakacje! W czwartki i piątki w Muzeum natomiast w poniedziałek, wtorek i środę do Multicentrum ZODIAK.

Szczegółowe informacje o warsztatach plastycznych, naukowych oraz technicznych pt. Od Bałtyku aż po Tatry w Multicentrum ZODIAK

HARMONOGRAM:
Czwartek: 11:00 – grupa indywidualna (maks. 12 osób)
Piątek: 11:00 – grupa zorganizowana (maks. 25 osób)

10. Festiwal Hip Hop Elements

W tym roku Festiwal Hip Hop Elements będzie trwał dwa dni. W piątek, 26 lipca, zadomowi się on w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Czeka nas tam Panel dyskusyjny „Domowe studio nagrań”. Jest to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć konfigurację takiego studia.

Prowadzący spotkanie Piotr Kardas - częstochowianin, autor poradników Homerecording – doradzi, jak się za to zabrać, od czego rozpocząć i na jakie aspekty techniczne zwrócić uwagę. O godz. 17.00 wystartują warsztaty dj’skie dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Jurajska Przyroda w obiektywie

Muzeum Częstochowskie zaprasza uczennice i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie fotograficznym „Jurajska Przyroda w obiektywie". Zgłoszenia są przyjmowane do 31 grudnia.

Konkurs ma na celu m.in. zachęcenie młodych ludzi do interpretowania świata przyrody poprzez fotografię, promowanie walorów przyrodniczych Jury Krakowsko-Częstochowskej, budowanie poczucia tożsamości  i emocjonalnego związku z regionem, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za przetrwanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych Jury, zwiększenie wiedzy przyrodniczej czy poznawanie zbiorów przyrodniczych gromadzonych w Muzeum Częstochowskim.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px