Banner Top

Zapowiedzi

Weekend z Klimakterium

W sztuce w zabawny sposób mówi się i śpiewa między innymi o uderzeniach gorąca, co dla wielu kobiet jest czymś wstydliwym. Tutaj słyszymy melodię piosenki "Kuba wyspa jak wulkan gorąca" i bohaterki śpiewające: "Czuję znów uderzenie gorąca O-la! E-ja! Jakbym czołem dotknęła do słońca żar tropików rozpala mnie."

Dążenie do doskonałości okupione nieraz olbrzymim poświeceniem bohaterki opisują w piosence: "Nie mogę tchu złapać już... A sukces jest już tuż tuż... Obiecał mi mój trener, czyli Staś, że dziesięć gram spadnie... aż".

Jakubik & Deriglasoff na Mecie

Muzyczny projekt pod roboczym tytułem „40 PRZEBOJÓW”, inspirowany poszukiwaniami takich twórców jak John Cage czy John Zorn, jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób.

Ekstrawagancki pomysł duetu Jakubik&Deriglasoff, tych niepokornych, ciągle poszukujących artystów wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie próbował eksplorować. Jest bez wątpienia ambitnym, skierowanym do wyrobionego słuchacza eksperymentem, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm.

Chico/Sarang/Thar Ai/N3RV na Mecie

Muzyczna Meta zaprasza na koncert Chico/Sarang/Thar Ai/N3RV.

Chico (brutal pop - Silesia)
100-procentowy żywioł pozytywnej energii wprost ze śląskich przedmieść! Chico, to zespół wymykający się wszelakim klasyfikacjom, stawiający na harmonijne i energetyczne kompozycje oraz zaskakujące rozwiązania. Rockowa iskra, jaskrawe melodie oraz gęsto połamana rytmika doprawiona elektronicznym impulsem samplera, to ewenement na polskiej scenie rockowych brzmień - czysta energia. Chico wielokrotnie święcił tryumfy, zdobywając uznanie na wielu festiwalach (m.in. Big Star Festival, Rock'n'Roll Music Festival), polskich oraz zagranicznych scenach klubowych (zespół koncertował w Niemczech, Austrii, Czechach i na Słowacji). Chico gościł także na dużej scenie jubileuszowego XV-go Przystanku Woodstock, a także scenach czeskich festiwali Noc Plna Hvezd i Rock For People. Zespół nawiązał również współpracę z Marcosem Curielem, gitarzystą zespołu P.O.D. oraz wytwórnią A-Reaction Records, za pośrednictwem której obydwa krążki miały także okazję zagościć za oceanem w Stanach Zjednoczonych. W lipcu 2012 roku zespół został laureatem pierwszej polskiej edycji międzynarodowego festivalu Emergenza. W marcu 2015 roku odbyła się premiera ostatniego albumu "In Limbo", zarejestrowanego w „Izabelin Studio” i wyprodukowanego przez Andrzeja Puczyńskiego.

Organek w Rurze

27 pażdziernika ponownie Klub Rura będzie gościć niezwykły kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów - Tomasza Organka.

Jest jednym z założycieli zespołu SOFA, w którym gra na gitarze i śpiewa obok Kasi Kurzawskiej i MC S.T.U.B. Na debiutancką płytę zespołu zatytułowaną Many Stylez napisał większość tekstów oraz część muzyki. W 2007 roku wraz z pozostałymi muzykami otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa twarz fonografii.

W 2009 roku grupa wydała drugi album długogrający pt. DoReMiFaSoFa, a w 2012 roku – trzeci pt. Hardkor i disko, w której udzielił się jako kompozytor, autor tekstów i producent.

Greg Zlap w Jazz Club Five O`Clock

Muzyczne wydarzenie roku w Jazz Club Five O’Clock w Częstochowie. Już 26.10.2017 odbędzie się koncert jednego z najwybitniejszych harmonijkarzy świata Grega Zlap.

Greg Zlap (Grzegorz Szłapczyński) – ur. 6 stycznia 1971 r. w Warszawie, polsko-francuski piosenkarz i harmonijkarz, który od 1988 r. mieszka w Paryżu.

Piotr Siudeja. Do odcięcia. Cięcie, beton, czerń

Inspiracje tematyczne dla swoich obrazów artysta czerpie z zatrzymanych spojrzeniem fragmentów codziennej rzeczywistości: ulic, kamienic, podwórzy, klatek schodowych, posadzek, murów.

Ale to nie temat ma zajmować odbiorców – intencją artysty jest zwrócenie uwagi na formę obrazów, użyte materiały, techniki, środki wyrazu. Na wystawie można zobaczyć różnorodne, inne od tradycyjnych, techniki malarskie.

Waldemar J. Marszałek. Byle bez opadów

Mężczyźni o wyglądzie księgowych z minionej epoki: w melonikach i prochowcach wirują w powietrzu z mewami. Wiotkie, renesansowe, postacie kobiet nie ukrywają swej nagości, uczepione ramion mężczyzn, poddają się powiewom wiatru.

Mężczyźni wydmuchują mydlane banki, żonglują barwnymi piłeczkami, unoszą kwiaty i kosze owoców. Trochę tu Chagalla, trochę Rene Magritte’a, ale przede wszystkim indywidualnego stylu i treści samego Marszałka.

III Wojewódzki konkurs filmowy

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ogłasza III Wojewódzki konkurs filmowy „Video, ergo sum” - Widzę, więc jestem dla młodzieży i dorosłych.

Nakręć krótki film dowolnym sprzętem multimedialnym, nagrody finansowe czekają! Na zgłoszenia filmów czekamy do 30 listopada 2017 r.

CELE KONKURSU
1. Celem konkursu jest zainspirowanie do tworzenia” filmowych portretów własnych”, oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków / narzędzi takich jak: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera.
2. Wyłonienie najbardziej oryginalnego, nowatorskiego filmu.
3. Ukazanie, jak uczestnik wykorzystuje nowe technologie w rozwijaniu swoich pasji.
4. Zachęcenie do aktywności artystycznej w dziedzinie filmu z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń multimedialnych.
5. Promocja talentów.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px