Banner Top

Zapowiedzi

STOP!SMOG

To wystawa zbiorowa artystów, którzy apelują, alarmują, proszą o podjęcie radykalnych środków w walce ze smogiem. Ich prace w warstwie wizualnej i warsztatowej w różnoraki sposób analizują temat.

Począwszy od realizacji właściwych sztuce przedstawieniowej, poprzez rozwiązania ekspresjonistyczne, nacechowane symbolizmem, po prace abstrakcyjne. W malarstwie, rysunku, grafice, fotografii twórcy, poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu, analizują: strukturę i wrogą materię smogu; jego wpływ na degradację środowiska naturalnego, zdrowie człowieka, płodu; nieodwracalne skutki cywilizacyjnego piętna i krótkowzroczności homo sapiens oraz perspektywę realnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Świnka Peppa i przyjaciele

Świnka Peppa i przyjaciele zapraszają na wyjątkowy spektakl pełen śpiewu, tańca i zabawy. Po raz pierwszy w Polsce, bohaterka ukochanej przez dzieci kreskówki schodzi z ekranu, aby powitać fanów i wspólnie świętować swoje urodziny.

Dzieci zgromadzone na widowni będą rozmawiać z Peppą i jej rodziną, stając się częścią przedstawienia. Wielka Niespodzianka!

Piotr Bałtroczyk w Politechniku

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć.

Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: „Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć.

5. edycja Legendy Jury - Regionalny Konkurs Legend, Baśni, Podań

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w V edycji Regionalnego konkursu legend, baśni, podań „Legendy Jury”.

Uczestnikiem konkursu może być każdy mieszkaniec Jury Krakowsko-Częstochowskiej, niezależnie od wieku. Uczestnicy mogą zaprezentować zarówno utwory własne jak i już istniejące, ale mało popularne i raczej nie publikowane.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px