Banner Top

Zapowiedzi

Pikantni

Pikantni - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków.

Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru... Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie...

Koncert Wiedeński

Największe przeboje Johanna Straussa. Największe arie i duety z operetek wiedeński. Wybitni soliści polskich scen muzycznych. Kameralny Zespół Straussowski.

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady.

Ceti Snake Cavalry Tour 2018

Klub Muzyczna Meta zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu CETI i Grzegorza Kupczyka. Trasa Snake Cavalry Tour 2018 jest kontynuacją ubiegłorocznej trasy, promującej najnowszy album zespołu „Snakes of Eden”.

Wiosenna trasa jest o tyle wyjątkowa, że Grzegorz Kupczyk i CETI włączyli w swój wiosenny repertuar kultowe utwory lat 80-tych. Obok słynnych "Dorosłych dzieci" usłyszymy utwory z płyty "Kawaleria szatana". To trzeba usłyszec i zobaczyc...

JAZZtochowa - koncert Marc Perrenoud Trio

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater zaprasza na koncert zamykający tegoroczny cykl 4. edycji Festiwalu JAZZtochowa. W ostatnim koncercie wystąpi przed Państwem Marc Perrenoud Trio.

Okrzyknięty jako “niezwykły” przez francuski Jazzman i “zawsze wybitny” przez All About Jazz, Marc Perrenoud jest jednym z najbardziej uznanych szwajcarskich muzyków jazzowych swojej generacji.

Jasne, że muzeum

Muzeum Częstochowskie przygotowało program zajęć o historii miasta dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Organizatorzy zapraszają do Ratusza na wyjątkowe spotkania z historią.

Muzeum Częstochowskie proponuje:
Lekcje realizowane w Sali Reprezentacyjnej
• 100 lat historii Częstochowy na pocztówce i fotografii – lekcje prowadzone w oparciu o prezentację multimedialną wybranego zbioru pocztówek i fotografii,
• Eksponaty opowiadają historię – lekcje przybliżające źródła historyczne o Częstochowie w zbiorach muzealnych,
• Konfederacja barska w Częstochowie.

Leszek Sobocki. RETROSPEKTYWA

Urodzony 14 listopada 1934 r. w Częstochowie (co w pewnym sensie czyni artystę „naszym”) Leszek Sobocki jest jednym z najciekawszych twórców powojennej sztuki polskiej.

Jego artystyczne dokonania cechuje wyjątkowa oryginalność i różnorodność. Składają się na nią obrazy malarskie, grafika, environments, również eseje i poezja. Danuta Wróblewska napisała o Sobockim, że „był zawsze twórcą osobnym i niezależnym od otoczenia. Niezbyt przywiązany do warsztatu i rytuału malarskiego, uznający swoją 'nieczystość' wynikającą z pomieszania środków, przywiązany za to do treści sztuki tworzonej, szukał i szuka dla siebie pobudek poza prostym horyzontem świata rzeczy. Nie zważa na wielki klaser, w którego przegródki wkłada się artystów, działa po swojemu" (1993).

Cyberfoto 2018

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXI edycji Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji Cyberfoto 2018.

Konkurs ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania,jest dostępny dla wszystkich fotografujących.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px