Banner Top

Finał Gold Trophy

W niedzielę 6 lipca 2014r. na mini torze przy ul. Brzegowej zakończyło się tegoroczne FIM Speedway Youth Gold Trophy 85cc. Triumfował w tych mistrzostwach Mads Hansen, który tym samym został Indywidualnym Mistrzem Świata w tej odmianie speedway'a.

Srebro wywalczył Frederik Jakobsen, a brąz Jonas Jeppesen. Jedyny w stawce finalistów Polak - Hubert Czerniawski wywalczył jeden punkt i zajął szesnastą pozycję.

Wyniki finału Gold Trophy 2014:

1. Mads Hansen (Dania) - 13 (2,3,3,2,3)
2. Frederik Jakobsen (Dania) - 12+3 (3,3,0,3,3)
3. Jonas Jeppesen (Dania) - 12+2 (3,3,2,3,1)
4. Christian Thaysen (Dania) - 10 (3,0,3,2,2)
5. Kasper O. Faarkrogh (Dania) - 10 (3,2,1,1,3)
6. Kasper Andersen (Dania) - 9 (w,1,3,2,3)
7. Filip Hjelmland (Szwecja) - 8 (2,w,3,3,w)
8. Esben Hjerrild (Dania) - 8 (2,0,1,3,2)
9. Dominik Moser (Niemcy) - 8 (2,2,2,0,2)
10. Alexander Woentin (Szwecja) - 6 (0,1,2,1,2)
11. Emil Portner (Dania) - 6 (1,1,1,2,1)
12. Sebastian Mortensen (Dania) - 5 (1,3,u,0,1)
13. Andreas Jensen (Dania) - 5 (d,2,2,1,0)
14. Christoffer Selvin (Szwecja) - 3 (1,2,0,0,0)
15. Tim Sorensen (Dania) - 3 (1,0,u,1,1)
16. Hubert Czerniawski (Polska) - 1 (0,1,0,0,d)
17. Jonas Salk Seifert (Dania) - NS
18. Eric Ivarsson (Szwecja) - NS

Bieg po biegu:
1. K.Faarkrogh, F.Hjelmland, T.Sorensen, A.Woentin
2. C.Thaysen, E.Hjerrild, C.Selvin, A.Jensen (d4)
3. J.Jeppesen, M.Hansen, S.Mortensen, K.Andersen (w/su)
4. F.Jakobsen, D.Moser, E.Portner, H.Czerniawski
5. F.Jakobsen, K.Faarkrogh, K.Andersen, C.Thaysen
6. J.Jeppesen, A.Jensen, E.Portner, S.Mortensen
7. M.Hansen, D.Moser, A.Woentin, E.Hjerrild
8. S.Mortensen, C.Selvin, H.Czerniawski, F.Hjelmland (w/su)
9. M.Hansen, A.Jensen, K.Faarkrogh, H.Czerniawski
10. C.Thaysen, D.Moser, S.Mortensen (u3), T.Sorensen (u4)
11. K.Andersen, A.Woentin, E.Portner, C.Selvin
12. F.Hjelmland, J.Jeppesen, E.Hjerrild, F.Jakobsen
13. E.Hjerrild, E.Portne, K.Faarkrogh, S.Mortensen
14. F.Jakobsen, M.Hansen, T.Sorensen, C.Selvin
15. J.Jeppesen, C.Thaysen, A.Woentin, H.Czerniawski
16. F.Hjelmland, K.Andersen, A.Jensen, D.Moser
17. K.Faarkrogh, D.Moser, J.Jeppesen, C.Selvin
18. K.Andersen, F.Hjelmland, T.Sorensen, H.Czerniawski (d4)
19. F.Jakobsen, A.Woentin, S.Mortensen, A.Jensen
20. M.Hansen, C.Thaysen, E.Portner, F.Hjelmland (w/u)

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:
21. F.Jakobsen, J.Jeppesen

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto Patryk Kowalski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px