Banner Top

Fotorelacje

Aya – 25 lat na scenie

Kasia swoją karierę muzyczną rozpoczęła w zespole Evergreen, założonym przez Roberta Amiriana. W późniejszych latach współpracowała z zespołami: Human, Fatum, Piersi, Hetman czy Talking Pictures, z którym w 1992 nagrała płytę pod tym samym tytułem.

Podczas koncertu w warszawskim klubie Stodoła w 1993 została zauważona przez Katarzynę Kanclerz z Izabelin Studio. W tej właśnie wytwórni, 12 września 1994 wydała swój debiutancki album studyjny, zatytułowany „Gemini”, po czym wyruszyła w trasę koncertową z Edytą Bartosiewicz.

Paweł Łowicki Band PLB - 5 lat

Paweł Łowicki – autor tekstów, poeta, kompozytor, aranżer i wokalista o charakterystycznym brzmieniu głosu. Współpracował z wieloma muzykami zyskjuąc doświadczenie jako producent i aranżer.

Z początku duet, następnie trio i kwartet z Robertem Glińskim, gitarzystą i kompozytorem powstały na potrzebę realizacji projektu Pawła „Ballada Rock ma się dobrze.” Z muzyki owianej tajemniczością o delikatnych, wysublimowanych dźwiękach, dzisiejszy projekt” Love its key” brzmi mocniej, dojrzalej i odważniej.

27. Finał WOŚP w Częstochowie

13 stycznia po raz 27. zagrała w Częstochowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierano na specjalistyczny sprzęt dla dziecięcych szpitali w Polsce.

Jak co roku na uczestników imprezy czekał szereg atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Wszystko zaczęło się od startu VII Częstochowskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział około 200 biegaczy. Następnie częstochowskimi Alejami przemaszerowała „Parada Serc” z udziałem najmłodszych mieszkańców miasta.

Kolęda dobrych ludzi woli...

Już od 5 lat działa w Częstochowie Fundacja „Walczę z SM”. Wspiera i pomaga ona osobom chorym na stwardnienie rozsiane, oraz inne choroby o podłożu neurologicznym z terenu całego kraju.

Fundacja służy swoim podopiecznym nie tylko w zakresie doradztwa w temacie leczenia i rehabilitacji, ale również finansowo. Fundusze przeznaczane są na cele statutowe, czyli na wspomniane wcześniej zabiegi rehabilitacyjne, leki (niestety bardzo drogie), oraz m.in. na towarzyskie spotkania integracyjne. W ubiegłym roku fundacja otworzyła przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnia osoby niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym.

Świąteczne Granie z Kubą dla Fundacji Ludzki Gest

Tradycyjnie pod koniec roku przyjaciele Kuby Błaszczykowskiego rywalizują w charytatywnym turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.

W trzeciej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” ponad sześć tysięcy widzów na trybunach Hali Sportowej Częstochowa podziwiało największe gwiazdy polskiego sportu, z Agnieszką Radwańską, Anitą Włodarczyk i Robertem Kubicą na czele. W muzycznej części wieczoru wystąpiły z kolei tuzy polskiej sceny hiphopowej: O.S.T.R., KeaN, Tede i OSTRY/Bezimienni. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na wydarzenie zasilił Fundację „Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego, która wspiera chore i niepełnosprawne dzieci.

Muzyka, taniec i śpiew, czyli wieczór na celtycką nutę

Jak co weekend Częstochowa oferuje wiele ciekawych wydarzeń i daje mnóstwo wyborów, co zrobić z wolnym czasem. Choć pobycie w domu, pomieszkanie i nacieszenie się obecnością najbliższych kusi niemożebnie i bywa, że tym uczuciom trzeba ulec, to warto czasami wybrać się podpatrzeć co też w mieście się dzieje.

Jest mikołajkowy piątek, odpalono śliczne świąteczne dekoracje na pl. Biegańskiego, mam wrażenie, że wyjątkowo bogate w tym roku, i z roku na rok coraz bardziej. Bo oprócz iluminacji na koszt budżetu miasta, w całą akcję włączyli się również prywatni sponsorzy. Jest pięknie i warto to obejrzeć.

Ania Wyszkoni - koncert wdzięku, talentu i wrażliwości

Wbrew utyskiwaniom malkontentów, narzekaczy i marud, że nie ma z czego wybierać ani co robić w weekend w mieście stwierdzam, iż faktycznie jest klęska. Klęska urodzaju.

Wśród wielu propozycji na weekend 23-25 listopada znalazły się m.in. przedstawienia w teatrze: Mayday, Żarty z życia według Czechowa, koncerty, m.in. Tomasza Organka w klubie Rura czy Macieja Maleńczuka w Filharmonii.

4GramY - Ocalić od zapomnienia. Koniecznie. Powtarzać po wielokroć!

Punktualnie pomiędzy godz. godz. 18,08 a 20.21 17 listopada sceną częstochowskiego MDK przy Łukasińskiego zawładnął Yanina z zespołem 4GramY (nie for gramy, nie for grammy, ale właśnie cztery gramy) promując ostatnią płytę „Kręci się”, ale przede wszystkim realizując założenia i ideę tego koncertu: Piosenki Polskie.

Ocalić od zapomnienia. Iwański w towarzystwie Darka Bafeltowskiego – gitara i śpiew, Przemka Pacana – perkusja śpiew oraz basistki Djatri Kural zawładnął sceną od pierwszej do ostatniej minuty.

Janusz Yanina Iwański to częstochowianin z urodzenia i jak sam mówi najtrudniej, najbardziej stresująco gra się przed własną publicznością, co trudno potwierdzić, gdyż 62-letni muzyk emanował energią, pozytywnym przekazem i na pewno niejednemu łza się w oku zakręciła.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px