Banner Top

Fotorelacje

Świąteczne granie z Kubą II

Imprezą „Świąteczne granie z Kubą” zakończył się sportowy rok 2018 w naszym mieście. Wydarzenie, które odbyło się w Hali Sportowej „Częstochowa” przy ul. Żużlowej przyciągnęło na trybuny komplet sześciotysięcznej publiczności.

Częstochowianie, którzy tego dnia pojawili się na hali poza głównym bohaterem - Jakubem Błaszczykowskim, oglądali także na piłkarskim parkiecie m.in. Pawła Małaszyńskiego, Artura Siódmiaka, Kajetana Kajetanowicza czy także Joannę Jędrzejczyk.

Jasełka w Mstowie

W okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia tradycją w Mstowie stały się Rodzinne Spotkania Opłatkowe dla mieszkańców gminy Mstów, organizowane wspólnie przez Szkołę Podstawową w Mstowie, Parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury.

Święta Bożego Narodzenia są zawsze okazją do spotkań i wspólnego kolędowania. W tym roku Spotkanie Opłatkowe odbyło się w piątek, 15 grudnia 2017 roku.

Bluesowe Urodziny Dziadka Władka

W sobotę, 16 grudnia w Klubie Muzyczna Meta, „Dziadek” Władek Pękała świętował, oczywiście bluesowo, swoje urodziny - które? szczęśliwi lat nie liczą...

„Dziadek” Władek to żywy przykład na tezę, że „życie zaczyna się po pięćdziesiątce”. Studenci znają go od najgorszej strony bo... usiłuje ich nauczyć matematyki. Bywalec jamów bluesowych w Częstochowie i okolicach, chętnie wyciąga instrument... jeśli tylko jest z kim zagrać. Prowadził między innymi „PonieDziadki” - bluesowe jam session w Muzycznej Mecie, tańczy z Częstochowskim Teatrm Tańca.

Closterkeller: Viridian

8 grudnia na Scenie Teatru from Poland wystąpił zespół Closterkeller w ramach jesiennej trasy koncertowej „Abracadabra Viridian Tour 2017” promującej nowy album Closterkeller – „Viridian”. Koncert supportował Zespół Stelarius.

Koncert zespołu to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

Spotkaliśmy się U Studni...

... bo w spotkaniu jest moc. Moc słowa, muzyki, osobowości i wartości - wszystko to bowiem tworzy całkiem pożywny koktajl. Dla duszy oczywiście.

W klubie Politechnik ACK zorganizowało koncert zespołu „U Studni”, chociaż jak sami muzycy podkreślają każdy występ to spotkanie z publicznością a nie koncert. Bo spotkanie ma intymny charakter i bliskość a to daje największą uciechę obu stronom.

Swojskość i osobisty koloryt uzyskuje się poprzez wspólne jednoczesne wypowiedzenie swojego imienia. I wtedy – wplatając słowa artysty – jesteśmy już „na Ty” i wszystko musi się udać.

Hot Tamales Trio na Mecie

16 listopada 2017 w częstochowskim klubie „Muzyczna Meta” wystąpiło akustyczne trio z głosem kobiecym w klimacie kameralnym - „Hot Tamales Trio”.

Już podczas pierwszego koncertu w styczniu 2015 roku zespół zachwycił publikę i zyskał wiernych fanów. W tak krótkim czasie Tamale stali się jedną z najchętniej słuchanych i najbardziej docenianych formacji młodego brzmienia akustycznego w Polsce.

Błyskawicznie stali się ulubieńcami publiczności takich festiwali jak Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Bluesroads czy Solo Życia. Po półtorarocznej działalności wydali swoją debiutancką, w całości autorską płytę, która prezentowana była w wielu audycjach radiowych, m. in. Programie III Polskiego Radia w audycji Piotra Barona.

35 lat T.Love

4 listopada w Klubie Stacherczak formacja Muńka Staszczyka wraz z częstochowską publicznością świętowała swoje 35-lecie. Nie zabrakło największych przebojów zespołu, jak również utworów z najnowszej płyty „T.Love”, która swoją premierę miała w listopadzie ubiegłego roku.

Wyjątkowości wydarzeniu z całą pewnością dodał fakt, że wraz z początkiem 2018 roku formacja T.Love zapowiedziała przerwę w koncertowaniu.

Organek w Rurze

27 pażdziernika ponownie Klub Rura gościł niezwykły kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów - Tomasza Organka.

Jest jednym z założycieli zespołu SOFA, w którym gra na gitarze i śpiewa obok Kasi Kurzawskiej i MC S.T.U.B. Na debiutancką płytę zespołu zatytułowaną Many Stylez napisał większość tekstów oraz część muzyki. W 2007 roku wraz z pozostałymi muzykami otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa twarz fonografii.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px