Banner Top

Fotorelacje

Jula, Lady Punk i kolory

Dni Częstochowy obfitują w moc atrakcji a początki bywają najbardziej spektakularne. Nie inaczej było i tym razem.

Nieco po 18.00 na Północy, tuż za pętlą tramwajową rozpoczął się koncert inaugurujący i na scenę wkroczył wrocławski band SEN, później Jula – Julita Fabiszewska, którą znamy z „Za każdym razem”, „Nie zatrzymasz mnie”.

Festiwal Retro Częstochowa

8 lipca na Placu Biegańskiego w ramach 4. Festiwalu Retro usłyszeliśmy najpiękniejsze szlagiery XX-lecie międzywojennego w wykonaniu prawdziwych gwiazd estrady.

Główną atrakcją tegorocznej edycji festiwalu był koncert poświęcony Antoniemu Fertnerowi - urodzonemu w Częstochowie aktorowi komediowemu, znanemu z dziesiątek ról filmowych i teatralnych.

Prezentacja Garnizonu Fortecy Częstochowskiej

Grupa rekonstrukcyjna Garnizon Fortecy Częstochowskiej zaczynała, około 4 lata temu, jako kolektyw czterech żołnierzy.

Dziś jest to ekipa licząca ponad 50 osób, która za cel obrała sobie jak najwierniejsze odtworzenie ekwipunku i musztry gemajnów stacjonujących na fortecy okalającej Jasną Górę. Ale Garnizon to nie tylko żołnierze, w jego ramach prężnie działa również sekcja cywilna – odtwarzająca markietanki, podróżników oraz szlachtę.

7. Festiwal Frytka OFF cz. II

Drugi dzień 7. Festiwalu Frytka OFF-jazd upłynął w piknikowo-teatralnej atmosferze.

Swoje spektakle zaprezentowały: Przybij Piątkę - Stowarzyszenie Kultury Hip Hop, A kuku! Bębny Częstochowa, Stowarzyszenie Yava, Tęczówka Studio Natalia Talarek-Oswald, Teatr Barnaby, Teatr Kalejdoskop, Teatr 3.5 i Teatr HoM. Zakończeniem 7. Festiwalu Frytka Off-jazd była Czarcia Noc Stowarzyszenia CZ-ART.

7. Festiwal Frytka OFF cz. I

Frytka OFF odjechała z ul. Piłsudskiego... W tym roku zaparkowała w Parku Lisiniec 24 i 25 czerwca. To nie jedyna zmiana w organizacji festiwalu, bo tym razem odbył się on w sobotę i niedzielę.

Sobota była dniem koncertowym, natomiast niedziela upłynęła w piknikowo-teatralnej atmosferze.

Trzy dźwięki Komedy

W tym roku obchody Dnia Samorządu Terytorialnego odbywały się pod hasłem „Trzy Dźwięki Komedy”. Głównym punktem częstochowskiego święta był koncert poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy.

Koncert miał charakter multimedialnego widowiska muzycznego. Wojtek Mazolewski, odpowiedzialny za przygotowanie oprawy muzycznej, zaprosił do udziału m.in. Leszka Możdżera, Marię Sadowską, Artura Rojka i Jamesa Mortona z zespołu Herbaliser, którzy z towarzyszeniem Wojtek Mazolewski Quintet zaprezentowali nowe aranżacje utworów Krzysztofa Komedy.

Abramowicz: To pewnie ja

Są artyści, którzy w zakamarkach swoich pracowni pracują z wielką pasją, tracąc poczucie upływającego czasu, tworząc dzieła, lecz twórczości tej nie prezentują publicznie, bo nie przywiązują wagi do tego, oni spełniają się w akcie twórczym.

Twórczość ta, jest dla nich rodzajem spowiednika i emocjonalnego katharsis, artterapeutycznym lekiem na całe bolesne przemijanie naszej ludzkiej egzystencji, którą zapisują w swoich pracach.

XIV edycja statuetek przyjaźni

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 5 w Częstochowie już po raz czternasty zorganizowano uroczystą galę, w czasie której wręczono Statuetki Przyjaźni. Społeczność Ośrodka honoruje nimi życzliwe sobie osoby.

Historia Statuetki ma już 14 lat. Po raz pierwszy wręczono je w 2003 roku. Autorem statuetki przedstawiającej dzieci, które trzymają w dłoniach dwa przenikające się serca jest Pan Stefan Pala.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px