Banner Top

Zmiany w kadrze Skry. Dwóch zawodników odchodzi, jeden prawdopodobnie dołączy

  • Published in cz.Sport

Rewolucji w kadrze Skry nie będzie, ale do kilku zmian dojdzie. Nie wszystkie te zmiany wynikają z woli częstochowskich działaczy i trenerów. Dwóch piłkarzy drugoligowego zespołu wraca jednak z wypożyczeń do swoich zespołów.

Do ekipy biało-niebieski dołączyć ma z kolei bramkarz.

Pierwszym piłkarzem, który żegna się ze Skrą jest Maciej Buławski. Młody napastnik był wypożyczony ze Śląska Wrocław i stał się znaczącą postacią częstochowskiej drużyny. Jesienią rozegrał on 525 minut, strzelił jedną bramkę. W Śląsku Wrocław doszli jednak do wniosku, że młodzieżowiec dorósł już do treningów z pierwszym zespołem i Buławski wrócił do Wrocławia.

To zapewne także wynik zapowiedzianych przez PZPN zmian, w myśl których zawodnicy młodzieżowi będą musieli grać także w zespołach Ekstraklasy. Drugi zawodnikiem, który opuścił Skrę jest bramkarz Damian Ziarko. Ten zagrał w II lidze jeden mecz, potem siedział na ławce.

Z bramkarzem Skra problemu jednak mieć nie powinna. W kadrze są Łukasz Krzczuk i Mikołaj Biegański, a z zespołem trenuje Mateusz Kos, znany z występów w Rakowie, który ostatnio grał w Polonii Poraj. - Wszystko wskazuje na to, że Mateusz do nas dołączy, przyda się nam jego doświadczenie – mówi wiceprezes Piotr Wierzbicki. – Co ważne on wpisuje się także w naszą politykę sięgania po piłkarzy z regionu – Mateusz osiedlił się w Częstochowie na stałe.

W miejsce Buławskiego do kadry pierwszej drużyny dołączy wychowanek Skry – Dominik Marek, który ostatnio był wypożyczony do Polonii Poraj. Skra przetestuje także w styczniu dwóch innych młodzieżowców.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, źródło: ks-skra.pl, foto: Waldemar Deska

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px