Banner Top

Przedsmak ekstraklasy w Częstochowie. Kolejorz z wizytą na Limanowskiego

• Published in cz.Sport

W meczu 1/32 rozgrywek Pucharu Polski ekipa Rakowa Częstochowa w pewnym stylu pokonała na wyjeździe trzecioligową Victorię Sulejówek 4:0 i w nagrodę w następnej rundzie zmierzy się na własnym stadionie z renomowanym Lechem Poznań.

W środowy wieczór faworytami byli rzecz jasna częstochowianie, aczkolwiek rozgrywki Pucharu Polski słyną z tego, że nie brakuje w nich niespodzianek. Podopieczni Marka Papszuna musieli uważać, aby nie zlekceważyć rywali, którzy z pewnością chcieli pokazać się z jak najlepszej strony na tle lidera Fortuna 1 Ligi.

Trzecioligowiec bronił się wyłącznie do 8. minuty, w której na listę strzelców wpisał się Tomas Petrasek. Rosły czeski obrońca wykorzystał fakt, że szkoleniowiec RKS-u wydelegował na to spotkanie zmienników, dzięki czemu ulubieniec częstochowskiej publiczności mógł zagrać w pełnym wymiarze czasowym.

Kilka chwil później było już 2:0 dla ekipy spod Jasnej Góry, a prowadzenie podwyższył Szymon Lewicki. Jeszcze przed przerwą Viktorię dobił Piotr Malinowski. W drugiej połowie Raków nieco spuścił z tonu, strzelając gol w 64. minucie za sprawą Petra Schwarza. Ostatecznie częstochowianie wygrali 4:0 i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski.

W kolejnej rundzie tych rozgrywek czerwono-niebiescy jako przedstawiciel niższej ligi zagra na własnym boisku, a rywalem będzie Lech Poznań. Dla kibiców RKS-u będzie to być może przedsmak ekstraklasowych emocji, które w przyszłym sezonie już na stałe będą związane z klubem przy ul. Limanowskiego. Póki co, należy zadowolić się starciem z Kolejorzem w ramach krajowego pucharu. Forma siedmiokrotnych mistrzów Polski nie jest idealna, toteż gospodarze nie powinni stać na straconej pozycji. Ten mecz został zaplanowany na 31 października o godz. 17:00.

Victoria Sulejówek - Raków Częstochowa 0:4 (0:3)