Banner Top

Koniec marzeń. Tauron AZS skończy rundę zasadniczą na dnie

"Człowiek wiedział, ale jednak trochę się łudził" - w sieci krąży popularny mem z tego typu stwierdzeniem. To samo można powiedzieć o największych optymistach Tauron AZS Częstochowa, którzy wierzyli, że w sobotnie popołudnie ich zawodnicy sprawią niespodziankę i pokonają faworyzowany KSP Siedlce. Niestety, skończyło się na walce i porażce 1:3.

Ewentualny triumf, zwłaszcza za pełną pulę, przedłużyłby i tak mizerne szanse biało-zielonych na opuszczenie ostatniej lokaty w tabeli pierwszej ligi przed rozpoczęciem fazy play-out.

Mecz w hali przy ul. Zbierskiego, która należy do Uniwersytetu im. Jana Długosza, rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Goście szybko narzucili swój styl gry i odnieśli przekonujące zwycięstwo. Mogło wydawać się, że dalszy przebieg rywalizacji będzie przebiegał podobnie, ale ku zaskoczeniu nielicznej grupy kibiców, podopieczni Piotra Łuki bardzo dobrze zaprezentowali się w drugiej partii. Kluczowa okazała się zagrywka oraz blok.

To podziałało niczym kubeł zimnej głowy dla zawodników KPS-u, którzy chyba nieco zlekceważyli swoich adwersarzy. Nie można jednak powiedzieć, że AZS odstawał poziomem od siedlczan. Zarówno trzecia i czwarta odsłona była bardzo wyrównana. O wszystkim decydowały końcówki, w których niestety biało-zieloni okazywali się gorsi. Porażka 1:3 była wkalkulowana, ale niedosyt pozostał, ponieważ niewiele brakowało do urwania punktów faworytowi. To nie pomogłoby znacząco częstochowianom w tabeli rozgrywek, ale z pewnością poprawiłoby ich siłę mentalną.

Taki wynik sprawił, że akademicy nie mają już nawet matematycznych szans na uniknięcie ostatniej pozycji przed fazą play-out. To nie znaczy, że Dawid Murek i spółka mają odpuszczać dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej. Tym bardziej, że 23 lutego pod Jasną Górę zawita przedostatnia Olimpia Sulęcin. Będzie to zatem przedsmak rywalizacji o uniknięcie spadku z zaplecza PlusLigi.

Tauron AZS Częstochowa - KPS Siedlce 1:3 (18:25,25:16,23:25,27:29)

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px