Banner Top

Duży sukces Skry na koniec roku! Kandydat do awansu pokonany

  • Published in cz.Sport

2018 roku przejdzie niewątpliwie do historii częstochowskiej Skry. To właśnie w tym roku Skrzacy wywalczyli historyczny awans do drugiej ligi i jako beniaminek tej klasy rozgrywkowej, mimo kiepskiego początku, zaprezentowali się w rundzie jesiennej bardzo dobrze.

Świadczy o tym ostatni mecz przed przerwą zimową z GKS-em Bełchatów.

W sobotnie wczesne popołudnie na stadion przy ul. Loretańskiej zjawił się zespół, który ma chrapkę na awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. W pierwszym starciu obu drużyn GKS Bełchatów pewnie pokonał częstochowian 3:0, ale można było być pewnym, że w rewanżu kibice będą świadkami innego scenariusza.

W końcówce tego roku Skra spisuje się bardzo dobrze i notuje serię meczów bez porażki. W poprzedniej serii gier częstochowianie pokonali Ruch Chorzów 1:0 i chcieli pójść za ciosem. GKS zawitał pod Jasną Górę wsparty sporą grupą kibiców, ale na boisku siły były wyrównane. Spotkanie nie dostarczyło zbyt wielu emocji, brakowało klarownych sytuacji podbramkowych, a to co najważniejsze – tradycyjnie już w przypadku Skry, wydarzyło się na finiszu rywalizacji. Znowu bohaterem gospodarzy został Piotr Nocoń, który podobnie jak w starciu z chorzowianami zapisał się na listę strzelców w ostatnim kwadransie spotkania. Goście próbowali rzutem na taśmę uratować remis, ale nie dali rady. Skra mogła cieszyć się z prestiżowego zwycięstwa i umocnienia swojej pozycji w środku tabeli. Przed piłkarzami Pawła Ściebury zasłużona przerwa aż do marca. Przebiegnie ona w dobrych nastrojach, bowiem cały 2018 rok był dla klubu z Loretańskiej kapitalny.

Skra Częstochowa – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Piotr Nocoń 77. min.

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px