Banner Top

Daleki i ciężki wyjazd Skry. Niespodzianka mile widziana

  • Published in cz.Sport

Po świętach wielkanocnych, które piłkarze Skry spędzili w minorowych nastrojach, czas wrócić na drugoligowy front. W 30. kolejce podopieczni Pawła Ściebury zagrają w Toruniu z Elaną, która walczy o awans.

Częstochowianie po dwóch zwycięstwach z rzędu, w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyli zaledwie punkt. O ile bezbramkowy remis w Rybniku został przyjęty z pokorą, o tyle porażka z Resovią Rzeszów na własnym boisku 0:2 zabolała wszystkich. Tym bardziej, że było to starcie dwóch beniaminków walczących o utrzymanie.

Nie ma co jednak wspominać tego co było. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze pięć kolejek, w których Skra musi zdobyć jak najwięcej punktów, aby spokojnie utrzymać się na zapleczu Fortuna 1 Ligi. Obecnie częstochowianie mają dziewięć oczek przewagi nad strefą spadkową. To solidna zaliczka, ale należy trzymać rękę na pulsie, zwłaszcza, że terminarz nie sprzyja (w środę Elana, w sobotę Widzew).

W środowe popołudnie Skrzacy wybiorą się do Grodu Kopernika na rywalizację z Elaną Toruń, która plasuje się na piątym miejscu i traci trzy punkty do trzeciego miejsca. Torunianie spisują się w kratkę, o czym świadczy bilans ich ostatnich meczów. Zwycięstwo z Błękitnymi Stargard 2:1, porażka z Pogonią Siedlce 0:2, zwycięstwo z Siarką Tarnobrzeg 4:2 oraz porażka z Radomiakiem Radom 0:2. Ci ostatni to akurat lider tabeli, więc w Elanie nie tragizują.

O wiele gorzej będzie, kiedy Elana potknie się na niżej notowanej Skrze, ale to nie problem częstochowian. W pierwszym starciu obu drużyn lepsi okazali się toruńscy piłkarze, którzy wygrali na Loretańskiej 2:1. Gola dla gospodarzy strzelił wówczas Damian Nowak.

Częstochowianie już wielokrotnie udowadniali, że potrafią w najmniej oczekiwanych momentach sprawiać niespodzianki. Jakakolwiek zdobycz w Toruniu będzie wartością dodaną w kontekście walki o ligowy byt. To Elana jest faworytem i musi wygrać, Skra tylko może, a ewentualna porażka jeszcze nie zaogni sytuacji. Tym bardziej, że inne drużyny z dołu tabeli także mają trudnych rywali w tej kolejce.

Początek rywalizacji o godz. 17:00.

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px