Banner Top

Skra nie dała się rywalom oraz... sędziom i zdobyła kolejne trzy punkty

W miniony weekend piłkarze Skry Częstochowa rozegrali spotkanie w ramach 28. kolejki rozgrywek trzeciej ligi i pokonali na wyjeździe rezerwy Zagłębia Lubin 3:2. Nie brakowało kontrowersyjnych decyzji sędziego, ale szczęśliwie ekipa spod Jasnej Góry dowiozła zwycięstwo do końca.

Przed pierwszym gwizdkiem było jasne, że częstochowian czeka ciężka przeprawa.

Niestety podopieczni Pawła Ściebury musieli radzić sobie nie tylko z rywalami, ale także arbitrami, którzy lekko mówiąc nie mieli swojego dnia.

Będący w znakomitej dyspozycji w tym sezonie Daniel Rumin otworzył wynik po dośrodkowaniu Krzysztofa Napory. Kilka chwil później Skra prowadziła już dwiema bramkami po asyście Karola Tomczyka i trafieniu Adriana Błaszkiewicza. Częstochowianie stwarzali sobie wiele sytuacji i mogli jeszcze podwyższyć rezultat.

Prawdziwe emocje nastąpiły w drugiej połowie. W odstępie czterech minut sędzia podyktował dwa wątpliwe rzuty karne, które wykorzystał Martin Nespor. Zwłaszcza druga jedenastka wywołała olbrzymie zamieszanie i przez wielu została okrzyknięta „skandaliczną”. Dotyczyła bowiem rzekomego zagrania piłki ręką przez Tomczyka, którego nie było.

Po tych dwóch ciosach wiele drużyn mogłoby już się nie podnieść, ale Skrzacy zaprezentowali sportową złość i dosyć szybko odzyskali prowadzenie za sprawą oczywiście Rumina, który znowu został obsłużony przez Naporę. W samej końcówce lubinianie dążyli jeszcze do remisu i kilkukrotnie byli blisko zrealizowania tego celu, ale ostatecznie Skrze udało się utrzymać korzystny wynik i odnieść bezcenne zwycięstwo.

Na sześć kolejek przed końcem sezonu częstochowski zespół plasuje się na drugim miejscu z takim samym dorobkiem co prowadzący KS Polkowice.

Zagłębie II Lubin – Skra Częstochowa 2:3 (0:2)

Bramki:

0:1 Rumin 9. min.

0:2 Błaszkiewicz 13. min.

1:2 Nespor (k.) 51. min.

2:2 Nespor (k.) 55. min.

2:3 Rumin 63. min.

Zagłębie II Lubin: Czajor, Pietrzak, Bieliński, Matras, Spychała, Andrzejczak, Pakulski (82' Soszyński), Witsanko (69' Mucha) - Gołębiowski (84' Więcek) , Nespor (65' Chodyna), Nowak

Skra: Kosut, Mastalerz, Błaszkiewicz, Woldan, Tomczyk (75. Nowak), Napora, Musiał, Kowalczyk, Olejnik, Nocoń, Rumin

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px