Banner Top

VARtościowe zwycięstwo Rakowa! Koniec złej passy

  • Published in cz.Sport

W środowe popołudnie Raków odrobił zaległości z 20. kolejki Nice 1 ligi. W historycznym meczu, bo pierwszy raz przy użyciu VAR-u w tej klasie rozgrywkowej, podopieczni Marka Papszuna wygrali 1:0 w Chojnicach i wreszcie w dobrych humorach mogą wracać do domu.

VAR na szczęście nie musiał odgrywać kluczowej roli w tym spotkaniu, a był jedynie dodatkiem do meczu, który dostarczył wielu emocji.

Po trzech porażkach z rzędu Raków nie był stawiany w roli faworyta w starciu z Chojniczanką, która wciąż ma realne szansę na awans do Lotto Ekstraklasy.

Częstochowianie jednak w najmniej oczekiwanym momencie zaskoczyli pozytywnie swoich fanów i wierną grupę kibiców czerwono-niebieskich, którzy wybrali się w daleką podróż najpierw do Bytowa, a później do Chojnic. Klęska z Bytovią została wynagrodzona kilka dni później. Pierwsza połowa należała do ekipy Marka Papszuna, która przy większej skuteczności mogła zdobyć więcej niż jedną bramkę, a schodziła do szatni z bezbramkowym remisem.

Obawy, że niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić były jak najbardziej słuszne, ponieważ gospodarze doszli do głosu w drugiej połowie. Chojniczance także towarzyszyła niemoc strzelecka, mimo że niektóre okazje były stuprocentowe. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań Raków miał szczęście, które należycie wykorzystał. Rezerwowy Jose Embalo sfinalizował akcje Adama Radwańskiego, który wyrzucił piłkę z autu do Piotra Malinowskiego, a ten przedłużył ją do nadbiegającego Portugalczyka, który wyprzedził swojego obrońcę i umieścił futbolówkę w siatce.

W ostatnim kwadransie miejscowi próbowali odrobić straty, ale nie zagrozili specjalnie bramce Jakuba Szumskiego. Gra Rakowa przypominała tę z rundy jesiennej. Ostatecznie udało się wygrać 1:0 i ugasić ogień, który niebezpiecznie tlił się w obozie RKS-u. Cierpliwość okazała się najlepszym lekarstwem, ale należy mieć nadzieję, że tym razem zespół z Limanowskiego pójdzie za ciosem. O tym przekonamy się już w sobotę, kiedy do Częstochowy zawita Stomil Olsztyn.

Chojniczanka Chojnice – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramka:

0:1 Jose Embalo 72’

Składy:

Chojniczanka: Janukiewicz - Fila, Boczek, Jończy, Pietruszka, Ryczkowski (76. Bąk), Danielewicz (60. Zawistowski), Wołączkiewicz, Podgórski (67. Steblecki), Drozdowicz, Górski

RKS Raków: Szumski - Rakhmanov, Niewulis, Radwański, Malinowski (89. Mesjasz), Sapała, Wójcik (78. Tomalski), Zachara (72. Embalo), Mondek, Góra, Łabojko

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px