Banner Top

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Raków z kolejną porażką

  • Published in cz.Sport

Kiepska passa Rakowa w nowym roku trwa. Zwycięstwo wyjazdowe ze Stalą Mielec okazało się jaskółką, która mimo dobrej pogody, nie czyni wiosny. Po przegranych z GKS-em Katowice, Wigrami Suwałki oraz Zagłębiem Sosnowiec, a także remisie z Odrą Opole, podopieczni Marka Papszuna ulegli na Limanowskiego ekipie Chrobrego Głogów 1:3 w rozgrywkach Nice 1 ligi.

Piłkarze obu drużyn zagrali w pięknych okolicznościach przyrody w niedzielne popołudnie przy niespełna trzytysięcznej publiczności.

Do pełni szczęścia brakowało tylko sukcesu gospodarzy, którzy w pierwszym starciu obu zespołów w tym sezonie wygrali w Głogowie 3:2. Kibice RKS-u liczyli na powtórkę, ale zobaczyli w akcji zupełnie coś innego.

Nie można powiedzieć, że przyjezdni mieli w tym spotkaniu dużą przewagę nad Rakowem. Bardziej należy stwierdzić, że Chrobry zagrał w sposób wyrachowany i czekał na swoje okazje. Takie nastąpiły i co ważne zostały one wykorzystane. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy do siatki częstochowian trafiali Karol Danielak oraz Przemysław Trytko. W obu przypadkach można mieć wiele uwag do linii obrony, która zachowywała się bardzo pasywnie. Przy pierwszej bramce defensorzy Rakowa pozwolili rywalom rozegrać akcje w polu karnym i z bliska wpakować piłkę do siatki, natomiast przy drugim trafieniu zawodnik z Głogowa strzałem głową z kilku metrów podwyższył rezultat.

Trener Marek Papszun w międzyczasie dokonał zmiany, wpuszczając Adama Mesjasza za słabo grającego w obronie Jakuba Łabojko. W drugiej połowie goście postawili kropkę nad „i” już w 56. minucie za sprawą Michała Ilkowa Gołąba. W tej sytuacji Chrobry rozegrał podobną akcję do tej na 1:0.

Kibice byli bardzo mocno rozczarowani takim przebiegiem spotkania, ale musieli pogodzić się z porażką i tylko honorową bramką Andrzeja Niewulisa, który wykorzystał dobitkę do pustej bramki po tym jak piłka odbiła się od słupka po strzale głową Artema Rakhmanova. Raków po tej porażce nadal jest w środku stawki, ale dla poprawy atmosfery konieczne jest szybkie przerwanie złej passy.

RKS Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:3 (0:2)

Bramki:
0:1 - Karol Danielak 30'
0:2 - Przemysław Trytko 45' 
0:3 - Michał Ilków Gołąb 56'
1:3 – Andrzej Niewulis 92' 

Składy:
RKS Raków: Szumski - Rakhmanov, Niewulis, Łabojko (38. Mesjasz), Mondek (64. Czerkas), Tomalski (80. Wójcik), Figiel, Radwański, Malinowski, Formella, Zachara

Chrobry Głogów: Janicki - Michalec, Kona, Danielak, Gąsior (72. Borecki), Ilków Gołąb, Trytko (84. Kowalczyk), Bach (88. Nowicki), Stolc, Napolov, Machaj

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px