Banner Top

Piłkarska inauguracja w Częstochowie odroczona

17 marca miał być dniem, w którym oficjalnie zostanie zainaugurowana piłkarska wiosna w Częstochowie. Na lokalne areny mieli wybiec zawodnicy pierwszoligowego Rakowa, trzecioligowej Skry oraz przedstawiciele niższych klas rozgrywkowych.

Załamanie pogody sprawiło jednak, że głodni piłkarskich emocji kibice muszą poczekać na pierwsze mecze co najmniej tydzień.

Niemal do samego końca czekano na decyzje dotyczące odwołania poszczególnych spotkań. Dopiero w piątek 16 marca oficjalnie podano informację, że mecz Nice 1 ligi pomiędzy Rakowem Częstochowa i Odrą Opole zostanie rozegrany w innym terminie ze względu na padający śnieg, panujące mrozy oraz brak podgrzewanej murawy. Kibice RKS-u liczyli na inaugurację z innym beniaminkiem zaplecza Lotto Ekstraklasy przy sztucznym oświetleniu, które zostało zamontowane na obiekcie przy Limanowskiego. Tymczasem to już drugi mecz czerwono-niebieskich, który nie doszedł do skutku. Dwa tygodnie temu podopieczni Marka Papszuna mieli grać na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice, ale z tego samego powodu nie udało się wybiec na murawę. Jedyne spotkanie na wiosnę częstochowianie rozegrali przed tygodniem w Katowicach, gdzie przegrali z tamtejszym GKS-em 1:2.

Na swój pierwszy mecz przed własną publicznością muszą także poczekać zawodnicy Skry Częstochowa, którzy w sobotę chcieli zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica 1:3. Gospodarze tamtego starcia byli wzmocnieni piłkarzami pierwszego składu, który na co dzień występuje w Nice 1 lidze. Nie zmienia to jednak faktu, że ekipa Pawła Ściebury nie przywiozła żadnej zdobyczy punktowej i straciła fotel lidera na rzecz Stali Brzeg. Ich kolejnym rywalem miał być Rekord Bielsko-Biała. Ze względu na posiadanie sztucznej nawierzchni przy Loretańskiej długo wydawało się, że ten mecz jednak dojdzie do skutku. W piątek podano jednak informację, że spotkanie zostało przełożone na 18 kwietnia na godz. 18:00.

Czego można było się spodziewać, w niższych ligach tym bardziej nie uda się rozegrać zbyt wielu meczów. Począwszy od IV ligi, a skończywszy na B-klasie większość zespołów nie ma warunków do gry w taką pogodę ze względu na słabą infrastrukturę. Wolną rękę co do rozegrania swoich spotkań mają jedynie te kluby, które posiadają sztuczną nawierzchnię i uważają, że jednak da się grać. Pozostałe drużyny w ten weekend nie zagrają, bowiem Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej oficjalnie odwołał kolejkę. Nowy termin nie jest jeszcze znany.

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px