Banner Top

Trudna przeprawa przed Norwidem

  • Published in cz.Sport

Sporo siatkarskich emocji czeka kibiców w Częstochowie w najbliższą sobotę 13 stycznia. W 16. kolejce rozgrywek pierwszej ligi Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie u siebie Krispol Września. Podopieczni Radosława Panasa źle weszli w nowym rok, a teraz czeka ich trudna przeprawa z drużyną z czołówki zaplecza PlusLigi.

W poprzedniej kolejce częstochowianie niespodziewanie gładko przegrali w Krakowie z tamtejszym AGH 0:3, gdzie postawili twarde warunki tylko w drugim secie.

Można było spodziewać się bardziej zaciętej rywalizacji pomiędzy zespołami z środka tabeli, toteż taki wynik jest rozczarowujący. Teraz siatkarze z ul. Jasnogórskiej wracają do własnej hali, gdzie zmierzą się z trzecim w tabeli Krispolem Września, który przed tygodniem zgodnie z planem pokonał u siebie SMS PZPS Spała 3:0. Ponadto wrześnianie rywalizowali w Pucharze Polski, gdzie mieli okazję zmierzyć się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Sensacji nie było i ze zwycięstwa cieszyli się mistrzowie kraju, ale dla Krispolu takie starcie mogło dodać im skrzydeł. O tym przekonamy się w sobotę.

Faworytami niewątpliwie są goście, którzy chcieliby umocnić się w ścisłej czołówce tabeli. Przyjezdni tracą dwa punkty do wicelidera z Tomaszowa Mazowieckiego oraz pięć oczek do AZS-u Częstochowa, który ma jednak jeden mecz rozegrany więcej. Norwid po ostatniej porażce niebezpiecznie zbliżył się do dolnych rejonów klasyfikacji i obecnie zajmuje siódme miejsce. Częstochowianie wielokrotnie udowadniali, że potrafią sprawiać niespodzianki i urywać punkty wyżej notowanym rywalom. Być może podobnie będzie i tym razem. W pierwszym starciu obu drużyn Krispol wygrał 3:1. Jak będzie teraz?

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 16:00. Kibice, którzy wybiorą się na ten mecz mają darmowy wstęp na spotkanie AZS-u Częstochowa z TSV Sanok, które zaplanowane zostało tego samego dnia na godz. 18:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px