Banner Top

Półfinał Pucharu Świata zawita do Częstochowy?

  • Published in cz.Sport

W Częstochowie w ostatnich latach zorganizowano dwie imprezy rangi międzynarodowej i obie rozczarowały frekwencyjnie. Wszystko wskazuje na to, że Włókniarz zdecyduje się na trzecie podejście, ponownie na półfinał Drużynowego Pucharu Świata.

Choć w chwili obecnej nie wiadomo czy w ogóle ten czempionat zostanie rozegrany!

Od wielu miesięcy mówi się, że Drużynowy Puchar Świata ma być rozgrywany co dwa lata, najpewniej w nieparzyste, bowiem prawa organizacji tego turnieju na baraż i finał ma Gorzów Wielkopolski w 2019 roku. W lata parzyste mają być rozgrywane z kolei Mistrzostwa Świata Par. Wiele wskazywało na to, że lada moment zostanie postanowione, że tak się stanie, lecz... wtedy chęć organizacji finału zgłosiła szwedzka Eskilstuna. To by oznaczało, że trzeba będzie znaleźć organizatorów dwóch półfinałów. Jednym z nich ma być łotewskie Daugavpils, a drugim Częstochowa, co dziś potwierdził także Przegląd Sportowy.

Nie wiadomo jednak czy którykolwiek z polskich ośrodków będzie na tyle zdeterminowany, by za prawa do imprezy płacić duże pieniądze, a przecież na tym władzom BSI zależy najbardziej. A Częstochowa szczęścia do imprez poza ligowych nie ma. Zarówno względem warunków pogodowych podczas półfinału DPŚ jak i finału SEC, jak i frekwencyjnie.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Kamil Woldański

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px