Banner Top

Zwycięstwo AZS-u zgodnie z planem

  • Published in cz.Sport

W meczu 11. kolejki rozgrywek siatkarskiej pierwszej ligi ekipa AZS-u Częstochowa zgodnie z planem pokonała pewnie na wyjeździe Olimpię Sulęcin 3:0 i awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń w trakcie sobotniej rywalizacji.

Częstochowianie byli zdecydowanym faworytem tej konfrontacji.

Gospodarze przed tym spotkaniem mieli na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo z najsłabszą w tej lidze drużyną ze Spały. Beniaminek z Sulęcina liczył po cichu, że sprawi niespodziankę w starciu z utytułowanym rywalem, ale ten nie pozostawił złudzeń kto tego dnia jest lepszy.

Ciężko coś więcej powiedzieć na temat tego meczu niż tylko skwitować słowami „pewny triumf”. Wystarczy spojrzeć na rezultaty poszczególnych setów. Sulęcinianie tylko w trzeciej partii doszli do bariery dwudziestu punktów i tylko dlatego, że w ekipie AZS-u doszło już do lekkiego rozluźnienia. Nie może to jednak nikogo dziwić, bowiem we wcześniejszych odsłonach biało-zieloni wygrali najpierw do czternastu, a potem do siedemnastu.

Akademikom należą się brawa mimo wszystko za zachowanie czujności i niezlekceważenie przeciwnika, o czym pisaliśmy w naszej zapowiedzi. Dzięki temu ekipa spod Jasnej Góry zainkasowała trzy punkty i nawet przez chwilę była liderem tabeli. Ostatecznie podopieczni Krzysztofa Stelmacha usadowili się na czwartej lokacie i do trzech pierwszych drużyn w tabeli tracą tylko oczko. Biorąc pod uwagę, że w następnej kolejce, która już 6 grudnia AZS zagra w Spale, to istnieje duża szansa, że za chwilę częstochowianie powalczą o pierwsze miejsce.

Olimpia Sulęcin – AZS Częstochowa 0:3 (14:25,17:25,20:25)

MVP spotkania: Bartosz Krzysiek

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px