Banner Top

Efektowne zwycięstwo Norwida

• Published in cz.Sport

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa udanie zakończyli pierwszą rundę rozgrywek pierwszej ligi. Podopieczni Radosława Panasa w 11. serii gier podejmowali u siebie KPS Siedlce i zwyciężyli w pewnym stylu 3:0, dzięki temu wyprzedzając swoich rywali w tabeli.

Mecz rozpoczął się w piątek o godz. 19:00 i był inaugurującym zmagania w tej kolejce.

Częstochowianie chcieli zrehabilitować się za pechową porażkę w Suwałkach 2:3, natomiast siedlczanie pragnęli uniknąć drugiej porażki z częstochowskim zespołem w tej rundzie, jako że na początku sezonu przegrali u siebie z AZS-em 1:3.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set. KPS objął prowadzenie 9:5, a następnie 11:6 i wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo. Gospodarze szybko odrobili straty przy zagrywce Adama Smolarczyka. Od tamtej pory trwała zacięta walka punkt za punkt aż do samego końca. Raz jedni, raz drudzy mieli minimalną przewagę. Ostatnie fragmenty należały jednak do Norwida, który zwyciężył 25:23.

W drugiej odsłonie walka cios za cios trwała od samego początku. Można było spodziewać się, że znowu wszystko rozstrzygnie się w samej końcówce, ale częstochowianie wypracowali sobie przewagę, którą dowieźli do finiszu. Bardzo dobrą zmianę dał Damian Kogut, który pojawił się z kwadratu dla rezerwowych i walnie przyczynił się do triumfu swojej drużyny 25:20.

Im bliżej końca tego spotkania, tym większa przewaga ekipy spod Jasnej Góry. Trzeci set był najbardziej jednostronny, bowiem od początku do końca dominowali podopieczni Radosława Panasa. Szkoleniowiec gości, Witold Chwastyniak próbował ratować wynik poprzez przerwy na żądanie oraz szereg zmian, ale to nie pomagało. Kapitalnie dysponowani byli Damian Wdowiak oraz Kamil Maruszczyk. Na bloku dzielił i rządził Łukasz Usowicz. Rozpędzeni siatkarze Norwida wygrali 25:17 i cały mecz 3:0.

Już w najbliższą środę 6 grudnia częstochowianie zagrają kolejne spotkanie przed własną publicznością, które zainauguruje rundę rewanżową. Ich rywalem będzie AZS Stal Nysa.

Exact Systems Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 3:0 (25:23,25:20,25:17)