Banner Top

Raków kończy 2017 rok. Czy skończy zwycięstwem?

  • Published in cz.Sport

Dla kibiców Rakowa Częstochowa kończący się powoli 2017 rok będzie wspominany wyjątkowo. Wszak po wielu latach udało się awansować do pierwszej ligi, w której obecnie czerwono-niebiescy znajdują się tuż za podium. Ostatni raz w tym roku kalendarzowym ekipa Marka Papszuna zagra w niedzielę 26 listopada. Przeciwnikiem RKS-u w 19. serii gier będzie Puszcza Niepołomice.

Będzie to zatem starcie beniaminków Nice 1 ligi.

Lepiej spisują się częstochowianie, którzy są na czwartym miejscu i wciąż mają realne szanse, aby spędzić zimę na podium rozgrywek. Puszcza plasuje się cztery pozycje niżej, ale do Rakowa traci tylko trzy oczka.

W poprzedniej kolejce czerwono-niebiescy zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, bowiem zremisowali na trudnym terenie w Legnicy z tamtejszą Miedzią 1:1. To oznacza, że ekipa spod Jasnej Góry jest niepokonana już od sześciu spotkań i z pewnością nie będzie miała zamiaru przerywać tej passy. Niepołomiczanie także podzielili się punktami w miniony weekend, remisując 1:1 w Chojnicach z Chojniczanką, co pokazuje, że w niedzielę przed Rakowem bardzo trudne zadanie.

Ponadto przyjezdni będą chcieli zrehabilitować się za porażkę z RKS-em w drugiej kolejce. Wówczas po emocjonującym meczu Puszcza przegrała u siebie 2:3. Miejmy nadzieję, że tak jak Raków rozpoczął wygrywanie w Nice 1 lidze w Niepołomicach, tak teraz zakończy ten rok również zwycięstwem z tym zespołem. Dla kibiców będzie to także okazja, aby podziękować piłkarzom za całe dwanaście miesięcy i sprawić im głośny doping.

Początek rywalizacji w niedzielę o godz. 13:00.

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px