Banner Top

AZS Częstochowa podejmuje rewelacyjnego beniaminka

  • Published in cz.Sport

W 10. kolejce spotkań pierwszej ligi siatkarze AZS-u Częstochowa wracają do hali na Zawodziu, gdzie zmierzą się z dotychczasową rewelacją rozgrywek – Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jeszcze w poprzednim sezonie ci pierwsi grali w PlusLidze, a ci drudzy w drugiej lidze. Goście to tegoroczny beniaminek, który gra bez kompleksów i spisuje się znakomicie. Wystarczy powiedzieć, że przyjezdni są wiceliderem tabeli i ponieśli jak dotąd tylko dwie porażki.

Przed AZS-em bardzo trudne zadanie, aby ujarzmić rewelacyjnego beniaminka.

W poprzedniej kolejce podopieczni Krzysztofa Stelmacha musieli uznać wyższość rywala zza miedzy i przegrali w derbach Częstochowy z Norwidem 2:3. Wcześniej jednak biało-zieloni mieli passę trzech zwycięstw z rzędu bez straty seta. Akademicy z pewnością chcieliby wrócić na zwycięską ścieżkę.

Lechia w miniony weekend pokonała u siebie innego beniaminka, Olimpię Sulęcin 3:0 i w tabeli jest na drugim miejscu ze stratą jednego punktu do lidera z Wrześni. Częstochowianie są na siódmej pozycji, ale do swojego najbliższego rywala tracą tylko cztery oczka, toteż sobotnia konfrontacja jest szansą na zbliżenie się do ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego.

Przyjezdni już raz w tym sezonie zawitali pod Jasną Górę i dosyć łatwo uporali się z Norwidem. Należy wierzyć, że AZS zdecydowanie wyżej zawiesi poprzeczkę Lechii i sprowadzi na ziemię ubiegłorocznego drugoligowca.

Początek rywalizacji w sobotę o godz. 17:00.

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px