Banner Top

Jonsson podpisał kontrakt, lecz nie we Włókniarzu!

  • Published in cz.Sport

Jeszcze na początku września włodarze Włókniarza Częstochowa poinformowali o kontynuacji współpracy m.in. z Andreasem Jonssonem, który po 1 listopada miał parafować kontrakt. I słowa dotrzymał, autograf pod umową złożył, ale niekoniecznie w częstochowskim klubie. Szwed zasilił Motor Lublin!

Mówi się, że zawodnikowi nie spodobała się wizja bycia "oczekującym".

Trzon zespołu stanowić będą na pewno Leon Madsen - Adrian Miedziński i Matej Žagar. Pewny miejsca w składzie jest także młody Duńczyk, Andreas Lyager, który zajmie pozycję 8-16 oraz Michał Gruchalski, krajowy junior. Co za tym idzie, zostają trzy wolne pozycje, jedna dla polskiego juniora, jednego polskiego seniora i obcokrajowca. Pierwsze miejsce zajmie ktoś z licznej grupy juniorów, drugie Tobiasz Musielak, a trzecie? Miał o nie walczyć Andriej Kudriaszow z Andreasem Jonssonem i ewentualnie Fredrikiem Lindgrenem, który wg. prasowych doniesień jest o krok od podpisania kontraktu.

Szwed po nieudanym sezonie obiecywał poprawę, czego potwierdzeniem miał być świetny występ w kończącym sezon turnieju o Puchar Prezydenta. Od jakiegoś czasu mówiło się jednak o jego niechęci do możliwości bycia rezerwowym. W poniedziałek przekazał kibicom jasną informację. - Moim nowym klubem jest Motor Lublin! - widzimy na grafice na fan page'u Jonssona. Tym samym żużlowiec wraca na pierwszoligowe tory po dziewięciu latach. Dotychczas na zapleczu Ekstraligi, były Mistrz Świata Juniorów startował tylko dwukrotnie - w 1999 i 2008 roku.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px